Smutná pauza. Dortmund přezimuje na sestupové pozici

20. 12. 2014 20:24
Vicemistr z Dortmundu stráví zimní přestávku německé fotbalové ligy na sestupové příčce. Odsoudila ho tam dnešní prohra 1:2 v Brémách.
Jürgen Klopp během utkání Bundesligy
Jürgen Klopp během utkání Bundesligy | Foto: Reuters

Berlín - Vicemistr z Dortmundu stráví zimní přestávku německé fotbalové ligy na sestupové příčce. Odsoudila ho tam dnešní prohra 1:2 v Brémách. A to Borussia ještě může klesnout na úplné dno, pokud v neděli Freiburg doma porazí Hannover.

Vítězný Werder se na poslední chvíli vydrápal z posledního místa. Dortmund zchladil už po třech minutách Davie Selke. Hrdina zápasu si po hodině hry pohrál s kapitánem Borussie a oporou obrany německých mistrů světa Matsem Hummelsem a vybídl k druhému gólu Fina Bartelse.

Hummels si sice za chvíli spravil chuť, když vyhrál hlavičkový souboj s českým obráncem Theem Gebre Selassiem a míč skončil v síti, ovšem na vyrovnání už loňský finalista Ligy mistrů nedosáhl. I když střídající Šindži Kagawa k tomu měl velmi blízko, jenže v pokutovém území při střele netrefil dobře míč.

Hamburk remizoval na Schalke

Důležitý bod v boji o záchranu získal Hamburk na hřišti Schalke, které naopak usiluje o účast v Lize mistrů. Před zápasem domácí klub zveřejnil zprávu, že prodloužil s Klaasem-Janem Huntelaarem smlouvu o dvě sezony do roku 2017 a nizozemský kanonýr hned mohl ukázat, že to byl dobrý krok. Jenže proti bylo štěstí i český gólman Jaroslav Drobný.

Huntelaar po 75 vteřinách nastřelil míč do břevna a Drobnému pak branková konstrukce pomohla ještě jednou. Vedle toho předvedl řadu těžkých zákroků a v 15. zápase v sezoně vychytal pošesté čisté konto. Podruhé v ročníku se objevil v základní sestavě Hamburku Petr Jiráček, měl i velkou šanci, jenže ve skluzu míč do odkryté branky nedopravil.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Augsburg - Mönchengladbach 2:1 (20. Feulner, 51. Bobadilla - 3. Kruse z pen.), Brémy - Dortmund 2:1 (3. Selke, 62. Bartels - 69. Hummels), Leverkusen - Eintracht Frankfurt 1:1 (83. Bellarabi - 36. Meier z pen.), Schalke - Hamburk 0:0, Stuttgart - Paderborn 0:0, Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 2:1 (16. Dost, 78. Naldo - 11. Maroh).

1. Bayern Mnichov 17 14 3 0 41:4 45
2. Wolfsburg 17 10 4 3 33:17 34
3. Leverkusen 17 7 7 3 28:20 28
4. Mönchengladbach 17 7 6 4 25:16 27
5. Schalke 17 8 3 6 28:21 27
6. Augsburg 17 9 0 8 22:21 27
7. Eintracht Frankfurt 17 6 5 6 34:34 23
8. Hoffenheim 16 6 5 5 24:25 23