Smutek West Hamu. Souček byl blízko vítěznému gólu, místo toho udeřili United

22. 1. 2022 17:52
Jediný gól rozhodl přímý souboj fotbalistů Manchesteru United a West Hamu. Tým z Old Trafford nakonec trefou v poslední minutě zápasu bral všechny tři body a zajistil týmu pozici v první čtyřce tabulky anglické Premier League. Český záložník Tomáš Souček měl těsně před inkasovaným gólem sám velkou šanci, kterou promarnil.
Scott McTominay a Tomáš Souček
Scott McTominay a Tomáš Souček | Foto: Reuters

Na manchesterském stadionu Old Trafford diváci viděli opatrnější první poločas, ale po změně stran měla obě mužstva slibné šance. Ránu domácího Freda vyrazil brankář Areola, na druhé straně zase Bowen napálil boční síť.

Gól West Hamu měl na hlavě Souček, který se vrátil po dvouzápasové absenci kvůli nemoci, ale po rohu zamířil o kousek vedle. Až těsně před koncem vyrovnaný duel rozhodl Rashford po přihrávce dalšího náhradníka Cavaniho. Znovu pouze na lavičce "Kladivářů" zůstal další český hráč Alex Král.

Southamptonu zařídil vedení už v sedmé minutě Walker-Peters. Favorizovaní City se dočkali vyrovnání po hodině hry zásluhou Laporteho hlavičky. Ostatní příležitosti se neujaly, ve druhém dějství do brankové konstrukce zamířili hostující De Bruyne, Rodri a Jesus i domácí Broja, jemuž také v úvodním poločase nebyl uznán gól kvůli ofsajdu.

Everton v prvním zápase po odvolání španělského trenéra Rafaela Beníteze prohrál doma s Aston Villou 0:1. "Karamelky" s dočasným koučem Duncanem Fergusonem z posledních pěti duelů Premier League získaly jediný bod a jsou na 16. místě neúplné tabulky.

O triumfu Aston Villy rozhodl v nastavení prvního poločasu Buendía hlavou po rohu Digneho. Francouzského obránce při oslavě gólu zasáhla do hlavy plastová láhev hozená z hlediště. Digne minulý týden přestoupil do birminghamského klubu právě z Evertonu i kvůli neshodám s Benítezem. Láhev trefila i dalšího beka Cashe. Hosté v liverpoolském Goodison Parku po změně stran nejtěsnější náskok udrželi, připsali si první ligovou výhru po třech kolech a poskočili na 10. příčku.

Utkání mezi Brentfordem a Wolverhamptonem (1:2) bylo v prvním poločase přerušeno kvůli dronu poletujícím nad hřištěm. Rozhodčí ve 34. minutě za bezbrankového stavu poslal hráče do šaten. Pauza se protáhla i kvůli předchozí tvrdé srážce domácích spoluhráčů Jensena a Henryho.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Everton - Aston Villa 0:1 (45.+3 Buendía), Leeds - Newcastle 0:1 (75. Shelvey), Manchester United - West Ham United 1:0 (90.+3 Rashford),Brentford - Wolverhampton 1:2 (71. Toney - 48. Moutinho, 78. Neves), Southampton - Manchester City 1:1 (7. Walker-Peters - 65. Laporte).

1. Manchester City 23 18 3 2 55:14 57
2. Liverpool 21 13 6 2 55:18 45
3. Chelsea 23 12 8 3 46:18 44
4. Manchester United 22 11 5 6 36:30 38
5. West Ham United 23 11 4 8 41:31 37
6. Tottenham 19 11 3 5 26:22 36
7. Arsenal 20 11 2 7 33:25 35
8. Wolverhampton 21 10 4 7 19:16 34