Smutek v Anglii. Zemřel šampion z roku 1966, žijí už jen dva zlatí fotbalisté

ČTK ČTK
23. 12. 2022 15:15
Zemřel fotbalový mistr světa z roku 1966 George Cohen. Bývalému anglickému obránci, který strávil celou kariéru v dresu Fulhamu, bylo 83 let. Londýnský celek informoval o úmrtí klubové legendy na webu.
George Cohen s manželkou Daphne na snímku z roku 2017
George Cohen s manželkou Daphne na snímku z roku 2017 | Foto: Reuters

Cohen odehrál za Fulham mezi lety 1956 až 1969 celkem 459 utkání. Kariéru musel ukončit kvůli vážnému zranění kolena už v 29 letech, přesto má čtvrtý nejvyšší počet startů v historii klubu a před stadionem Craven Cottage stojí jeho socha. "Odešel jeden z našich největších hráčů i gentlemanů," uvedl Fulham.

Na klubové úrovni se někdejší pravý bek výrazného úspěchu nedočkal, vše si ale vynahradil v národním týmu. V roce 1966 byl u jediného anglického triumfu na mistrovství světa, navíc odehrál všech šest utkání Albionu na turnaji. V reprezentaci absolvoval celkem 37 zápasů.

Z anglických světových šampionů už žijí jen Bobby Charlton a Geoff Hurst. "Dozvěděl jsem se velmi smutnou zprávu, že zemřel můj spoluhráč a kamarád George Cohen. Všichni bez výjimky potvrdí, že George byl úžasný člověk. Myšlenkami jsem s jeho ženou Daphne i celou rodinou," uvedl Hurst na twitteru.

 

Právě se děje

Další zprávy