Smůla. Gebre Selassie si na úvod sezony dal vlastní gól

Aktualizováno 15. 8. 2015 20:46
Sobotní výsledky německé fotbalové bundesligy.
Vlastní gól, jímž Theodor Gebre Selassie přispěl k prohře Brém se Schalke 04.
Vlastní gól, jímž Theodor Gebre Selassie přispěl k prohře Brém se Schalke 04. | Foto: Reuters

Berlín  - Český reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie vlastním gólem přispěl k prohře Brém v úvodním kole německé fotbalové ligy se Schalke. Při snaze odkopnout míč přeloboval vlastního brankáře Wiedwalda a nešťastně otevřel skóre utkání, které skončilo 0:3. Dortmund pod novým trenérem Thomasem Tuchelem porazil třetí tým loňského ročníku Mönchengladbach jednoznačně 4:0.

Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v základní sestavě zvítězila 1:0 na hřišti Augsburgu, Hoffenheim neudržel vedení v Leverkusenu a prohrál 1:2.

Navýšit hubené vedení Schalke mohl po přestávce Huntelaar, gólman Brém jeho pokus ale zneškodnil. Na druhé straně se do hezké šance dostal Bartels a jen těsně minul branku. Úspěšný ligový debut na lavičce Schalke bývalému kouči Paderbornu Andrému Breitenreiterovi následně však pojistili Choupo-Moting a Huntelaar.

První gól Dortmundu neplatil

Už v osmé minutě se Dortmund radoval z gólu do sítě Mönchengladbachu, ten však nebyl uznán kvůli ofsajdu. O sedm minut později žlutočerní otevřeli skóre, na konci rychlé kombinace byl Reus a chladnokrevně zakončil. Krátce nato Dortmund navýšil náskok, po Schmelzerově přesném centru hlavou skóroval Aubameyang.

Právě gabonský útočník byl v 33. minutě i u třetího gólu, když předložil ve vápně míč Mchitarjanovi a ten ho poslal do odkryté branky. Tlak domácích pokračoval, po Hummelsově pokusu zasáhl na brankové čáře Raffael. Dortmund v prvním poločase přestřílel soupeře 12:3.

Ani po přestávce se hosté nevzmohli na soustavný tlak, po pěti minutách naopak zvýšil na 4:0 po Reusově přihrávce druhým gólem v zápase arménský reprezentant Mchitarjan. V 66. minutě předvedli Aubameyang s Kagawou pohlednou kombinaci, po níž druhý jmenovaný ale střílel těsně vedle a skóre už se nezměnilo. Dortmund potvrdil, že se mu doma proti Mönchengladbachu daří: porazil ho devětkrát z posledních deseti soutěžních duelů.

Kiessling miluje první zápasy sezony

Hoffenheim se dostal do vedení v Leverkusenu už v páté minutě, když Polanski předložil pas za obranu Zuberovi, který osamocen před brankářem Lenem nezaváhal a vstřelil svůj první bundesligový gól. Leverkusen ale před přestávkou zvýšil tlak a zásluhou Kiesslingovy dorážky vyrovnal. Jedenatřicetiletý forvard společně s Huntelaarem vytvořili rekord německé ligy: oba se trefili počtvrté v řadě v prvním utkání sezony.

Obrat dokonal v druhém poločase teprve devatenáctiletý záložník Brandt, Leverkusen tak zvítězil v devíti z posledních deseti vzájemných utkání. Celý zápas za hosty odehrál obránce Pavel Kadeřábek.

Darida se po osmnácti minutách duelu v Augsburgu zapsal do statistik inkasovanou žlutou kartou. V prvním dějství gól nepadl, v jeho závěru ale obdržel druhou žlutou kartu útočník bavorského celku Bobadilla a svůj jubilejní 50. ligový zápas za Augsburg nedohrál.

Na začátku druhé půle fauloval domácí obránce Klavan ve vápně Kaloua, který sám nařízenou penaltu proměnil. Ani Hertha nedohrála zápas v plném počtu, v 66. minutě ji oslabil Beerens. Berlínský celek těsný náskok udržel i díky tomu, že Esswein v 75. minutě trefil z přímého kopu pouze tyč.

Ingolstadtu se bundesligová premiéra vydařila a zásluhou trefy Hinterseera z 66. minuty zvítězil na hřišti Mohuče 1:0. Útočník vítězného týmu Tomáš Pekhart nebyl připraven ani na lavičce. I druhý nováček Darmstadt získal první bod za remízu 2:2 s Hannoverem.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Augsburg - Hertha Berlín 0:1 (48. Kalou z pen.), Brémy - Schalke 0:3 (34. vlastní Gebre Selassie, 68. Choupo-Moting, 85. Huntelaar), Darmstadt - Hannover 2:2 (31. a 54. Heller - 48. Benschop, 62. vlastní Sulu), Leverkusen - Hoffenheim 2:1 (45. Kiessling, 71. Brandt - 5. Zuber), Mohuč - Ingolstadt 0:1 (66. Hinterseer), Dortmund - Mönchengladbach 4:0 (33. a 50. Mchitarjan, 15. Reus, 21. Aubameyang).