´Slušný poločas´. Rosický si užil návrat za Arsenal

Martin Jůzek
18. 7. 2009 17:50
Tomáš Rosický byl při prvním startu po zranění vidět

Londýn - Nedal gól, ani na něj nenahrál. Přesto to byl jeho zápas. Pochopitelně. Fotbalista Tomáš Rosický se v sobotu konečně vrátil na fotbalový trávník a zahrál si ostrý soutěžní zápas v dresu Arsenalu.

Pokud byl nervózní, nebylo to na něm poznat. Od trenéra dostal "Malý Mozart" nejen důvěru, ale i kapitánskou pásku.

Nakonec strávil na hřišti celý první poločas. A jestliže chcete vědět, jak osmadvacetiletý záložník hrál, odpověď zní: dobře.

O návratu Tomáše Rosického jsme jako první informovali ZDE:
Zázrak: Rosický hrál za Arsenal a hned byl kapitán!

Bez přehánění. Ačkoliv mnoho fanoušků i expertů předpokládá, že s návratem to bude mít Rosický těžké, pětačtyřicet minut při přípravném zápase proti Barnetu (2:2) ukázalo, že český reprezentant fotbal hrát nezapomněl.

Trvalo skoro osmnáct měsíců, tedy rok a půl, než se český reprezentant dočkal. Po problémovém zranění podkolenní šlachy, kvůli kterému musel před loňským evropským šampionátem na operaci a na podzim na druhou, se zase proháněl s míčem u nohy.

"Bylo dobré ho zase vidět. Měl slušný první poločas," shodli se Dan Roebuck a Richard Clarke, komentátoři oficiální televize Arsenalu, kteří podotkli, že na něm zvláště po fyzické stránce nebyla poznat taková pauza.

Hned po pár vteřinách od výkopu se dotkl míče a postupně se vžil do role tvořivého záložníka. Několikrát se protlačil do vápna, první dobrou příležitost mu zlikvidoval brankář soupeře, když proti němu rychle vyběhl.

Další šanci měl krátce před pauzou, kdy z necelých dvaceti metrů zkusil obstřelit beky i gólmana. Jeho pokus šel zhruba dva metry vedle levé tyče. "Přesně věděl, co chce udělat. Škoda, že se netrefil," poznamenali komentátoři přímého přenosu.

Rozdával přihrávky, často byl u míče a několikrát i o míč zabojoval v souboji se soupeřem.

Druhou půli už strávil český reprezentant na lavičce. S úsměvem, který byl pochopitelný. Návrat se povedl, i když jen v přípravě a proti celku ze čtvrté ligy. Každopádně jej má odchovanec pražské Sparty za sebou.

Nyní Tomáš Rosický spolu s Arsenalem odcestuje do Rakouska na předsezonní soustředění. "Kanonýři" by tam měli sehrát dva zápasy - proti amatérům z SC Columbia Floridsdorf a proti maďarskému celku Szombathelyi Haladás.

Rozhovor s Tomášem Rosickým ZDE: Rosický: Je to skvělý pocit. Chci vyhrát Ligu mistrů