Slovinský premiér plnil slib. Po postupu čistil kopačky

Sport Sport, Red Spo, ČTK
19. 11. 2009 10:45
Slovinsko porazilo Rusko a mohlo se radovat
Slovinsko mohlo slavit postup na MS
Slovinsko mohlo slavit postup na MS | Foto: Sport

Lublaň - Slovinský předseda vlády Borut Pahor splnil slib a vyčistil členům fotbalové reprezentace kopačky. Ti si neobvyklou poctu vysloužili středečním postupem na mistrovství světa v barážovém duelu s Ruskem.

"Právě jsem vyčistil hráčům boty, ale přiznávám, že jsem to neudělal moc pečlivě," uvedl premiér Pahor v televizním rozhovoru poté, co po zápase opustil šatnu fotbalistů.

Čtěte dále: Slovinci jedou na MS. Trápící se Francii spasil Gallas

Slovinci porazili v Mariboru Rusko 1:0 a díky většímu počtu vstřelených gólů na hřišti soupeře (první zápas v Moskvě prohráli 1:2) se kvalifikovali na šampionát do Jižní Afriky.

Pahor se snažil slibem motivovat fotbalisty poté, co před měsícem vyhráli v závěrečném kvalifikačním duelu v San Marinu a ve skupině skončili na druhém místě čtyři body před českými fotbalisty.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Soud v Kambodži přestal stíhat představitele Rudých Khmerů, chyběla podle něj jednoznačná obhajoba

Mezinárodní trestní tribunál pro Kambodžu, který vyšetřuje zločiny Rudých Khmerů, se po více než desetiletém vyšetřování přestal zabývat případem Ao Ana, jednoho z bývalých představitelů tohoto režimu, který byl obviněn z genocidy a zločinů proti lidskosti. Informovala o tom dnes agentura Kjódó.

Ao An, který je někdy také nazýván Ta An, byl v letech 1975 až 1979 za vlády Pol Pota vrcholným představitelem centrální zóny tehdejší Demokratické Kambodže a později byl obviněn z účasti na smrti tisíců civilistů, včetně muslimských Čamů.

Tribunál, jehož fungování zaštiťuje OSN, v dnešním prohlášení uvedl, že případ proti Ao Anovi ukončil kvůli "absenci jednoznačné obžaloby". Kambodžští a mezinárodní soudci se dlouho nemohli dohodnout na tom, zda případ Ao Ana spadá do jurisdikce soudu a zda by měl být obviněný potrestán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy