Slovinec Čeferin se bude ucházet o bývalý post Platiniho, tedy šéfa UEFA

ČTK ČTK
8. 6. 2016 17:34
O post prezidenta UEFA se bude po Nizozemci Michaelu van Praagovi ucházet také Slovinec Aleksander Čeferin, který momentálně působí jako prezident Slovinského fotbalového svazu.
Kdo nahradí Michela Platiniho na pozici šéfa evropského fotbalu?
Kdo nahradí Michela Platiniho na pozici šéfa evropského fotbalu? | Foto: Reuters

Moskva - Šéf Slovinského fotbalového svazu Aleksander Čeferin se bude ucházet o post prezidenta UEFA. Osmačtyřicetiletý funkcionář oznámil úmysl kandidovat na schůzce čtrnácti členských zemí UEFA v Moskvě. Čeferin je druhým zájemcem po Nizozemci Michaelu van Praagovi. Nástupce Michela Platiniho bude zvolen 14. září v Aténách.

Platini v květnu na prezidentskou funkci rezignoval. Už v říjnu byl nejprve suspendován a poté potrestán šestiletým zákazem působení ve fotbale kvůli porušení etických pravidel. Bývalý francouzský reprezentant definitivně odstoupil z funkce poté, co u arbitráže neuspěl s odvoláním a docílil jen snížení sankce na čtyři roky.

Organizaci nyní dočasně vede Ángel María Villar. O šéfovi španělského svazu se také hovoří jako o možném uchazeči o uvolněné místo, dalším by mohl být sekretář UEFA Theodore Theodoridis z Řecka. Čeferinovi na jednání v Moskvě deklarovaly podporu svazy Albánie, Bosny, Bulharska, Chorvatska, Řecka, Kypru, Černé Hory, Ruska, Makedonie, Rumunska, Srbska a Turecka.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy