Slovenský fotbalista Weiss údajně řídil opilý, bude ho to stát místo v reprezentaci?

Sport Sport
3. 10. 2016 18:20
Slovenský fotbalový reprezentant Vladimír Weiss mladší údajně řídil v Bratislavě opilý a strávil noc za mřížemi. Slovenská policie ho obvinila z ohrožení pod vlivem návykové látky.
Euro 2016, Rusko-Slovensko: Vladimír Weiss slaví gól na 0:1
Euro 2016, Rusko-Slovensko: Vladimír Weiss slaví gól na 0:1 | Foto: Reuters

Praha - Slovenský fotbalový reprezentant Vladimír Weiss mladší má problém. Šestadvacetiletého fotbalistu zastavila policie v noci ze soboty na neděli a záložník katarského klubu Al-Gharafa byl po policejní kontrole obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Prověřený příslušník Okresního ředitelství Policejního sboru v Bratislavě vznesl na základě dosud zjištěných informací obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky šestadvacetiletému Vladimíru W. z Bratislavy. Vzhledem k současnému stádiu vyšetřování není možné poskytnout bližší informace," uvedla pro TASR tisková mluvčí Krajského ředitelství Policejního sboru v Bratislavě Lucia Mihálíková.

Právní zástupce obviněného fotbalisty Juraj Kuráň ale podal na policii stížnost. "Obvinění je založeno na výpovědi jediného svědka, a to příslušníka policie. Z dalších výpovědí třech svědků vyplývá, že Weiss automobil neřídil," řekl TASR obhájce Weisse Kuráň.

Weiss, kterého na poslední chvíli vynechal trenér slovenské reprezentace Ján Kozák z nominace na nadcházející kvalifikační utkání proti Slovinsku a Skotsku, podle zmíněných třech svědků automobil neřídil. Kuráň navíc uvedl, že byl Weiss policií šikanován a při dechové zkoušce a odběru krve byl pod nátlakem.

Podle televize JOJ zastavila Weisse policejní hlídka na Rázusovém nábřeží. Fotbalista měl údajně řídit luxusní automobil, ve kterém mělo být až deset lidí, a reprezentant odmítl dechovou zkoušku. Hlídka ho poté odvezla na policejní stanici.

Tyto informace ale vyvrátil Weissův zástupce Kuráň. "S maximálním důrazem protestuji a ohrazuji se proti informacím, které v neděli večer odvysílala televize JOJ v hlavní zpravodajské relaci a které pak dále rozšířila další slovenská média. Informace s uvedením celého jména mého klienta i obrazový záznam z reportáže je absolutně nepravdivý a dezinformující. Televize porušila práva na ochranu osobnosti, cti a jména mého klienta," vysvětlil obhájce fotbalisty.

Hrozí Weissovi konec v reprezentaci?

Weiss strávil celou neděli ve vazbě a na svobodu se dostal až dnes okolo třetí hodiny odpolední a nestihl tak včas reprezentační sraz.

"Snažili jsme se s Vladkem spojit, ale osobně jsme s ním nemluvili. Jeho právní zástupce nás informoval, že v průběhu krátké doby by měl přijít mezi nás, ale rozhodl jsem se, že Vladka na nadcházející zápasy nevyužiju. Na práci potřebujeme klid, uvidíme, jak dopadne vyšetřování, a potom budeme vyvozovat další závěry," vyjádřil se na dnešní tiskové konferenci trenér slovenské fotbalové reprezentace Ján Kozák.

"Z toho, co se stalo, jsem smutný, protože Vlada mám jako hráče hodně rád. Je to náš klíčový hráč a v mnoha zápasech nám hodně pomohl, některé z nich i sám rozhodl," doplnil Kozák.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy