Slovenský přestup léta: Chelsea koupila Srba z Košic

Martin Jůzek, maj
18. 8. 2009 9:45
Nemanja Matič se stal posilou londýnské Chelsea
Nemanja Matič (vpravo)
Nemanja Matič (vpravo) | Foto: Reuters

Londýn/Košice - Chelsea nakupovala na Slovensku. Nezískala však hráče pocházejícího ze země pod Tatrami, nýbrž fotbalistu ze Srbska, který byl hlavní hvězdou prvoligového klubu z Košic.

Jde o jednadvacetiletého Nemanju Matiče, jenž do londýnského klubu odchází už nyní v létě.

"Blues" za talentovaného záložníka zaplatí Košicím jeden milion a sedm set padesát tisíc eur (zhruba 45 milionů korun). 

S největší pravděpodobností půjde o slovenský přestup léta. "Podepsali jsme smlouvu o jeho přestupu a podařilo se nám navýšit odstupné," chlubí se Blažej Podolák, prezident tamního celku.

Rodák ze srbské Šabace patří do juniorského reprezentačního kádru a dvakrát již oblékl i dres seniorského národního mužstva. Upozornil na sebe na červnovém mistrovství Evropy týmů do 21 let, kde se ale také zranil.

Čtěte také: Drogba zůstává v Chelsea. Podepsal smlouvu do roku 2012

Právě proto se spekulovalo, zda jej bude chtít trenér Carlo Ancelotti na Stamford Bridge už v létě, nebo počká do zimy.

Ačkoliv se o něj teď zajímal i další klub z Premier League, Middlesbrough, sám chtěl hned do Chelsea. V minulých dnech Matič řekl, že londýnský tým o něj má zájem rovněž už teď.

Podle posledních informací by tam měl podepsat čtyřletou smlouvu.

Britský list Daily Telegraph dodal, že Vlado Lemič, agent Matiče, je známý vlastníka Chelsea Romana Abramoviče, což může hrát v přestupu také významnou roli.

Srbský fotbalista měl zajímavou minulost. Doma o něj nikdo nejevil zájem, ačkoliv prošel mládežnickými výběry Crveny Zvezdy a Partizanu Bělehrad. Před dvěma roky odešel do Košic a ve vlasti se o něm dozvěděli díky srbskému kouči konkurenční Trnavy.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy