Slovenský kanonýr Vittek přestoupil do Ankaragücü

Sport Sport, Red Spo
22. 7. 2010 16:25
Útočník podepsal v tureckém týmu dvouletou smlouvu

Ankaragücü - Autor čtyř branek na mistrovství světa a hrdina slovenské fotbalové reprezentace Róbert Vittek mění své působiště.

Osmadvacetiletý útočník totiž ve čtvrtek oficiálně přestoupil do tureckého Ankaragücü, kde podepsal novou dvouletou smlouvu.

Čtěte také: Z vyvrhelů se stali hrdinové. Slováci si užívají uznání

Rodák z Bratislavy už v tureckém týmu působil na jaře, neboť zde hostoval z Lille. Francouzský tým pak za Vittekovo uvolnění dostane 2,1 milionů eur (cca 53 milionů korun).

Vittek patřil k tahounům Weissova výběru a také díky jeho pomoci Slovensko postoupilo mezi nejlepších šestnáct týmů světa. Vedle dvou branek do sítě Itálie se pak prosadil i proti Novému Zélandu a Nizozemsku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy. Jedná se o první protiruské sankce vlády prezidenta Bidena, který slíbil zaujmout k Rusku tvrdší postoj než jeho předchůdce Donald Trump. Republikánský exprezident se často vyjadřoval o svém ruském protějšku Vladimiru Putinovi obdivně a dlouhodobě se stavěl proti návrhům na potrestání Moskvy.

Americká vláda plánovala sankce vůči Rusku několik týdnů. Zatím není jasné, na které činitele konkrétně míří. Zacíleny jsou však kromě jedinců také na 14 společností, jež se většinou specializují na výrobu biologických a chemických látek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy