Slovenského trenéra zklamal Hancko. Místo na srazu chtěl být u porodu Plíškové

Sport Sport
2. 6. 2022 8:01
Slovenský obránce Sparty Dávid Hancko má za sebou z individuálního pohledu skvělou sezonu, kterou ještě korunoval tím, že se mu krátce po jejím skončení narodil syn Adam. Zároveň to ale znamenalo, že se musel omluvit z reprezentačního srazu, což poněkud roztrpčilo slovenského kouče Štefana Tarkoviče.
Dávid Hancko.
Dávid Hancko. | Foto: Reuters

Slovenskou fotbalovou reprezentaci čekají v následujících dvou týdnech čtyři zápasy C skupiny Ligy národů, ve kterých se utká s Běloruskem, Ázerbájdžánem a dvakrát Kazachstánem. 

Krajní bek či stoper Dávid Hancko díky svým skvělým výkonům v dresu Sparty v nominaci na tyto zápasy nechyběl, ale nakonec musel trenér národního týmu Štefan Tarkovič přijmout fakt, že předpokládaná opora na sraz nedorazí. 

Důvodem byl blížící se termín porodu Hanckovy manželky, bývalé české tenistky Kristýny Plíškové.

"Hancko se omluvil z osobních důvodů a nepřijde. Je to pro mě komplikace, protože jsme s ním počítali do základu," oznámil na nedělní tiskové konferenci podle webu Sport7.sk Tarkovič.

U strohého konstatování ale slovenský lodivod nezůstal. "Je to také trochu zklamání, ale je to jeho rozhodnutí. Nechci o něm velmi polemizovat. Já potřebuji, aby hráči byli motivovaní a připravení podat nejlepší výkon. Jeho rozhodnutí akceptuji," sdělil novinářům Tarkovič.

Hancko přitom není žádný chronický odmítač národního dresu. Letos odehrál oba dosavadní duely slovenské reprezentace a také v loňském nabitém programu byl trenérovi s dvěma výjimkami (žluté karty a svalové zranění) vždy k dispozici. 

Ani tentokrát se navíc neomlouval bezdůvodně. Manželka skutečně o dva dny později porodila syna Adama a slovenský fotbalista u možná nejdůležitější události svého dosavadního života nechyběl. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy