Slovan má problém. Spartu možná přivítá v Žilině či ve Vídni

Luděk Mádl Luděk Mádl
2. 9. 2014 17:50
Slovan možná nebude smět pořádat své zápasy Evropské ligy v Bratislavě, stadion má diskutabilní parametry
František Straka možná nebude koučovat domácí zápasy Slovanu v Bratislavě
František Straka možná nebude koučovat domácí zápasy Slovanu v Bratislavě | Foto: CPA

Bratislava - Sparta svůj zápas Evropské ligy, ve kterém ji bude hostit Slovan Bratislava, možná neodehraje 23. října v hlavním městě Slovenska. Ve hře je Žilina, ale také maďarská Györ či rakouská Vídeň.

Důvod? Problematické parametry stadionu Na Pasienkoch.

U všech účastníků Evropské ligy už na stránkách UEFA najdete zmínku o stadionu, na kterém budou v soutěži hrávat své domácí zápasy. Jen u Slovanu Bratislava nikoli.

Tradiční stadion Slovanu na Tehelném poli strhli s tím, že se na jeho místě bude stavět nový. Ale stále se nestaví. Slovan tak kope domácí zápasy Na Pasienkoch, kde před lety hrával konkurenční Inter, klub, který nyní živoří už jen v amatérských soutěžích.

Žilina jim nevoní

Vedení Slovanu Bratislava na facebookovém profilu klubu připouští, že ohledně stadionu vede s UEFA debatu. "Momentálně probíhají jednání zástupců UEFA s představiteli našeho klubu a v nejbližších dnech očekáváme definitivní rozhodnutí o místě konání domácích zápasů našeho klubu," uvádí se ve stanovisku.

Všechny předpisy UEFA splňuje stadion v Žilině, kde se hrála i Liga mistrů. Tam se ale Slovanu vůbec nechce.

"Všichni věříme, že se prestižní zápasy Evropské ligy odehrají v Bratislavě tedy Na Pasienkoch. A v krajním případě jsou tu i jiné možnosti než Žilina, a to například maďarský Györ nebo rakouská Vídeň," řekl deníku Plus jeden deň Petr Kašpar, generální manažer Slovanu.

Tým slovenského mistra vede český kouč František Straka, který má v kádru krajany Pavla Fořta a Tomáše Jablonského.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy