Slovan Bratislava vybouchl již ve 2. předkole LM

24. 7. 2013 23:15
Výsledky zbylých duelů druhého předkola Ligy mistrů.
Fotbalisté Slovanu Bratislava v letošních evropských pohárech dohráli.
Fotbalisté Slovanu Bratislava v letošních evropských pohárech dohráli. | Foto: Reuters

Sofia - Fotbalisté Slovanu Bratislava prohráli v odvetě 2. předkola Ligy mistrů na hřišti bulharského Ludogorce Razgrad 0:3 a v evropských pohárech v této sezoně končí.

Sen o postupu se Slovanu, který si z domácího duelu přivezl hubený náskok 2:1, začal rozplývat již ve třetí minutě, kdy se po přesném centru z voleje prosadil Ivan Stojanov.

Domácí v zápase jasně dominovali

Bulhaři, které po překvapivé nedělní ligové prohře s nováčkem soutěže Ljubimecem vedl po odvolání kouče Peteva nový trenér Stojev, byli v úvodu zápasu jasně lepší. Po dvanácti minutách přidali druhý gól zásluhou tvrdé přízemní střely Daniho Abala.

Španělský hráč pak dal svému týmu definitivu čtvrt hodiny před koncem, kdy se prosadil po přihrávce Bakalova. Za Slovan, který ani jednou nevystřelil na branku, odehrál celý zápas Jiří Kladrubský. Pavel Fořt zůstal mezi náhradníky.

Bulharský tým ve třetím předkole narazí na Partizan Bělehrad, kterému po výsledku 1:1 na hřišti arménského mistra FC Širak stačila v domácí odvetě bezgólová remíza. Srbové vybojovali postup i přesto, že od 55. minuty hráli bez vyloučeného Volkova, který viděl červenou kartu za faul na Fofanu.

Partizan hrál ještě bez Djmeby Djemby

Na soupisce domácích se ještě neobjevil bývalý záložník Manchesteru United Djemba Djemba, jehož příchod z Hapoelu Tel Aviv klub oznámil jen pár hodin před zápasem.

Postup si pohlídala i Legia Varšava, jejíž výhru 1:0 nad velšským klubem The New Saints zařídil v 53. minutě Dvališvili, a také Maribor. Slovinský celek zdolal 2:0 maltskou Birkirkaru. Polského mistra čeká Molde, Maribor změří síly s Apoelem Nikósie.

Odvetné zápasy 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Ludogorec Razgrad (Bul.) - Slovan Bratislava 3:0 (2:0)

Branky: 12. a 78. Abalo, 3. Stojanov. První zápas 1:2, postoupil Ludogorec Razgrad.

Maribor (Slovin.) - Birkirkara (Malta) 2:0 (1:0)

Branky: 28. Cvijanovič, 47. Viler. První zápas 0:0, postoupil Maribor.

Legia Varšava - The New Saints (Wal.) 1:0 (0:0)

Branka: 53. Dvališvili. První zápas 3:1, postoupila Legia.

Partizan Bělehrad - Širak (Arm.) 0:0

První zápas 1:1, postoupil Partizan.