Slovácko se zbavuje cizinecké legie

ČTK
22. 12. 2006 12:38
Uherské Hradiště - Maďarský fotbalový útočník Thomas Sowunmi ukončil své působení ve Slovácku.

Na odchodu z posledního klubu prvoligové tabulky je i druhý maďarský fotbalista Ferenc Róth, který zřejmě zamíří z Uherského Hradiště do Plzně.

Na Sowunmiho smlouvě byly údajně zfalšované podpisy, situací se zabývala i policie. K žádnému závěru ale nedošla. "Sowunmimu skončila smlouva už v říjnu, nyní jsme přijali jeho výpověď a odeslali dopis na FIFA. Hráč, který nechce trénovat, pro nás nemá význam. Ztrácíme sice práva na Sowunmiho, který je ale za momentální situace neprodejný," řekl dnes ČTK majitel klubu Jan Řezník.

Nyní se ještě obě strany dohadují o peníze. "Sowunmi má jinou představu a my také. Případ bude řešit FIFA. Podle mého názoru by však tento případ měl spadat do kompetence Českomoravského fotbalového svazu," dodal Řezník.

Maďarský fotbalista nigerijského původu Sowunmi zamířil do Slovácka v září 2005 z Ferencvárose Budapešť. V české lize odehrál 24 zápasů a vstřelil čtyři branky.

Od května ale Sowunmi přestal ve Slovácku trénovat, i když měl platnou smlouvu. Na podzim už neodehrál v české lize ani minutu. Začátkem září nastoupil na 80 minut v kvalifikaci mistrovství Evropy za Maďarsko proti Norsku, které vyhrálo v Budapešti 4:1.

Své působení ve Slovácku ukončila i další maďarská posila Ferenc Róth, který oslaví na Štědrý den 27. narozeniny. Róth přišel do Uherského Hradiště společně se Sowunmim loni v září a v zimní přestávce přestoupí do Plzně. "Kluby už jsou dohodnuty. Dotažení přestupu nyní záleží pouze na dohodě hráče s jeho manažerem o podmínkách smlouvy," poznamenal Řezník.

 

Právě se děje

Další zprávy