Slovácko se zbavuje cizinecké legie

ČTK
22. 12. 2006 12:38
Uherské Hradiště - Maďarský fotbalový útočník Thomas Sowunmi ukončil své působení ve Slovácku.

Na odchodu z posledního klubu prvoligové tabulky je i druhý maďarský fotbalista Ferenc Róth, který zřejmě zamíří z Uherského Hradiště do Plzně.

Na Sowunmiho smlouvě byly údajně zfalšované podpisy, situací se zabývala i policie. K žádnému závěru ale nedošla. "Sowunmimu skončila smlouva už v říjnu, nyní jsme přijali jeho výpověď a odeslali dopis na FIFA. Hráč, který nechce trénovat, pro nás nemá význam. Ztrácíme sice práva na Sowunmiho, který je ale za momentální situace neprodejný," řekl dnes ČTK majitel klubu Jan Řezník.

Nyní se ještě obě strany dohadují o peníze. "Sowunmi má jinou představu a my také. Případ bude řešit FIFA. Podle mého názoru by však tento případ měl spadat do kompetence Českomoravského fotbalového svazu," dodal Řezník.

Maďarský fotbalista nigerijského původu Sowunmi zamířil do Slovácka v září 2005 z Ferencvárose Budapešť. V české lize odehrál 24 zápasů a vstřelil čtyři branky.

Od května ale Sowunmi přestal ve Slovácku trénovat, i když měl platnou smlouvu. Na podzim už neodehrál v české lize ani minutu. Začátkem září nastoupil na 80 minut v kvalifikaci mistrovství Evropy za Maďarsko proti Norsku, které vyhrálo v Budapešti 4:1.

Své působení ve Slovácku ukončila i další maďarská posila Ferenc Róth, který oslaví na Štědrý den 27. narozeniny. Róth přišel do Uherského Hradiště společně se Sowunmim loni v září a v zimní přestávce přestoupí do Plzně. "Kluby už jsou dohodnuty. Dotažení přestupu nyní záleží pouze na dohodě hráče s jeho manažerem o podmínkách smlouvy," poznamenal Řezník.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy