Slovácko remizovalo s tureckým mistrem 2:2, Trabzonsporu k výhře nepomohl ani Hamšík

16. 7. 2022 22:54
Fotbalisté Slovácka na soustředění ve Slovinsku neudrželi proti Trabzonsporu dvoubrankové vedení a s tureckým mistrem v přípravě na novou sezonu remizovali 2:2. Olomouc na kempu v Rakousku prohrála s jiným tureckým týmem Galatasarayem Istanbul 0:2, Jablonec podlehl italskému Sassuolu 1:3. Teplice nestačily na třetiligové německé Drážďany (0:1), Liberec pak remizoval bez branek s Újpestí.
Daniel Holzer si připsal první gól Slovácka
Daniel Holzer si připsal první gól Slovácka | Foto: Dalibor Sosna

Slovácko mělo proti Trabzonsporu výborný nástup a po 27 minutách vedlo po brankách Trávníka s Holzerem 2:0. Dvěma góly pak ale srovnal Kouassi. Za tureckého šampiona odehrál poločas bývalý kapitán slovenské reprezentace Hamšík.

Olomouc proti slavnému Galatasarayi, který ale v minulé sezoně turecké ligy obsadil až 13. místo, dlouho držela krok. Favorit se prosadil až po hodině hry a povedené technické střele Akgüna, krátce nato přidal pojistku Gomis. Sigma dnes odehrála dvě utkání, papírově slabší sestava předtím podlehla maďarskému Paksu 2:3, když ztratila poločasový náskok 2:0.

Olomoucký trenér Václav Jílek byl s výkonem proti Galatasarayi spokojen. "Z hlediska bojovnosti nemám hráčům co vytknout. První poločas byl velmi dobrý, ve druhém hlavně směrem dopředu soupeř ukázal velký rozdíl v kvalitě," podotkl Jílek.

Také Jablonec dlouho vzdoroval favorizovanému Sassuolu. Letní posila Severočechů útočník Sejk ještě v první půli srovnal na 1:1 a jedenáctý celek minulé sezony italské ligy rozhodl dvěma góly až v poslední čtvrthodině. Stínem utkání bylo pro Jablonec zranění útočníka Chramosty.

"Narazili jsme na velmi kvalitní tým. Spousta věcí se nám zase ukázala. Hráči si pořád svými výkony říkají o základní sestavu, dnes jsme viděli zajímavé výkony," řekl pro klubový web asistent jabloneckého trenéra Jiří Kohout.

Tepličtí při porážce 0:1 s Drážďany, které sestoupily do třetí německé ligy, vyzkoušeli řeckého útočníka Athanasiose Kartsabase. "Jeho mise u nás skončila. Je bohužel fyzicky nepřipravený, takže mu poděkujeme, že přijel a budeme hledat dál," uvedl teplický trenér Jiří Jarošík.

Zlín jen remizoval bez gólů s druholigovou Líšní, i tak ale udržel i v šestém utkání letní přípravy neporazitelnost. "Vstup byl z naší strany vynikající, ale neproměnili jsme žádnou z vyložených šancí. Takhle bychom se měli prezentovat, ale ne jen nějakých 18 minut. Do ligy je tohle málo," řekl zlínský trenér Jan Jelínek.

Branku nevstřelil ani Liberec v prvním utkání na soustředění v Rakousku. Nejblíže ke gólu byl proti Újpesti v 73. minutě Rondič, který trefil tyč. Pátý celek uplynulé sezoně maďarské ligy v týdnu prohrál s Bohemians 1905 0:1.

"Myslím, že výkon byl docela dobrý, soupeř byl kvalitní. S naším defenzivním výkonem může být spokojenost, dozadu jsme to zvládli velmi dobře. Dopředu finální řešení kolikrát nebylo úplně nejlepší," poznamenal liberecký trenér Luboš Kozel.

Bezbrankovou remízou skončil i duel Pardubic s druholigovou Duklou. Pražané, které nově vede trenér Rada, v přípravě zaskočili už třetího ligového favorita - předtím zvítězili nad Hradcem Králové a remizovali s Libercem.

Hradec ve středu ztratil Duklou dvoubrankový náskok, proti dalšímu druholigovému soupeři Jihlavě se ale vrátil na vítěznou vlnu. Zápas rozhodl v 18. minutě jediným gólem Vašulín.

Nová sezona první ligy začne za dva týdny.

Přípravná fotbalová utkání:

FK Pardubice - Dukla Praha 0:0

Sestava Pardubic: Budinský (46. Markovič) - Rosa (46. Lupač), Toml (46. Svoboda), Vlček (68. Hrnčíř), Helešic (60. I Sang-hjok) - Tischler (46. Janošek) - Jabá (60. Kurka), Hlavatý (46. Chvěja), Solil (46. Vacek), Sychra (46. Mareš) - Černý (46. Huf). Trenér: Novotný.

1. FC Slovácko - Trabzonspor 2:2 (2:1)

Branky: 17. Trávník, 27. Holzer - 43. a 65. Kouassi.

Sestava Slovácka: Nguyen - Hofmann (61. Šimko), Daníček, Kadlec (61. Srubek) - Reinberk (46. Tomič), Havlík, Trávník (69. Polášek), Duskí (61. Kalabiška) - Petržela, Vecheta (61. Sinjavskij), Holzer (69. Kozák). Trenér: Svědík.

Sigma Olomouc - Paks 2:3 (2:0)

Branky: 34. a 41. Matoušek - 57. a 67 Varga, 82. Kocsis.

Sestava Olomouce: Digaňa - Slavíček, Poulolo (36. Zmrzlý), Vepřek, Hadaš - Spáčil - Matoušek, Zlatohlávek, Zorvan, Košťál (65. Sláma) - Zifčák. Trenér: Jílek.

Sigma Olomouc - Galatasaray Istanbul 0:2 (0:0)

Branky: 59. Akgün, 65. Gomis.

Sestava Olomouce: Macík - Chvátal, Vraštil, Jemelka, Sláma (72. Zmrzlý) - Sedlák (72. Zifčák), Breite - Navrátil (72. Košťál), Růsek, Šíp (72. Zorvan) - Chytil. Trenér: Jílek.

FK Jablonec - Sassuolo 1:3 (1:1)

Branky: 26. Sejk - 9. Frattesi, 75. Harrví, 80. Defrel.

Sestava Jablonce: Hanuš - Surzyn (46. Haitl), Martinec, Heidenreich, Polidar (46. Krob) - Považanec (60. Kubista) - Pleštil (46. Hübschman), Šulc, Houska, Jovovič (60. Smejkal) - Sejk (60. Chramosta, 73. Ikaunieks). Trenér: Horejš.

Slovan Liberec - Újpest 0:0

Sestava Liberce - I. poločas: Vliegen - Gebre Selassie, Talovjerov, Purzitidis, Mikula - Mara, Červ - Matoušek, Frýdek, Ghali - Rabušic. II. poločas: Vliegen - Gebre Selassie (80. Michal), Talovjerov (80. Polyák), Prebsl, Mikula (65. Preisler) - Varfolomejev, Doumbia - Matoušek (65. Mészáros), Višinský, Ghali (65. Plechatý) - Rondič. Trenér: Kozel.

Dynamo Drážďany - FK Teplice 1:0 (1:0)

Branka: 14. Kutschke.

Sestava Teplic: Mucha - Knapík (46. Chaloupek), Dramé (72. Kučera), Vondrášek - Hyčka (80. Procházka), Mareček (72. Čičovský), Křišťan (72. Žitný), Urbanec - Trubač - Vachoušek (46. Jukl), Kartsambas (46. Kodad). Trenér: Jarošík.

FC Hradec Králové - Jihlava 1:0 (1:0)

Branka: 18. Vašulín.

Sestava Hradce: Vízek (46. Bajza) - Klíma (46. Smrž), Ševčík (78. Leibl), Čech - Gabriel, Kučera (65. Doležal), Rada (46. Kodeš), Novotný - Dvořák (65. Prekop), Vašulín (71. Kubala), Vlkanova (62. Rybička). Trenér: Koubek.

Trinity Zlín - Líšeň 0:0

Sestava Zlína - I. poločas: Šiška - Fillo, Kolář (30. Simerský), Procházka, Bartošák - Reiter, Janetzký (30. Vukadinovič), Didiba, Jawo, Čanturišvili - Yunis. II. poločas: Rakovan - Cedidla, Simerský, Procházka (65. Kolář), Bartošák (77. Čanturišvili) - Dramé, Vukadinovič, Didiba (65. Hellebrand), Hrdlička, Fantiš - Yunis (65. Janetzký). Trenér: Kalivoda.