Slováci ve Wembley propadli. S Anglií prohráli 0:4

28. 3. 2009 20:18
Anglie - Slovensko 4:0
Tak se trefil Frank Lampard do sítě Slovenska
Tak se trefil Frank Lampard do sítě Slovenska | Foto: Reuters

Londýn - Příprava na souboj proti České republice se slovenským fotbalistům vůbec nepovedla. V sobotu prohráli v přátelském mezistátním duelu s Anglií, které podlehli vysoko 0:4.

Ačkoliv naši východní sousedé nehráli tak špatně, doplatili ve Wembley na velké chyby v obraně.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Skóre otevřel už v osmé minutě Emile Heskey, který po skrumáži se štěstím překonal Seneckého. Svěřence Vladimíra Weisse mohl o chvíli později srazit Rooney, jehož rána se ale nevešla mezi tři tyče.

Hostující tým přesto srazila i jedna inkasovaná branka. Až po půlhodině se dostali k vážnějšímu pokusu, ten však stál za to. Karhan střelou z dvaceti metrů k levé tyči pořádně protáhl Jamese.

Těsně před odchodem do kabin se obě mužstva dostala do několika šancí, jenže Gerrard nebo na druhé straně Vittek neuspěli.

Po hodině hry dali Angličané druhou branku, hlavičku Terryho ale sudí neuznali kvůli ofsajdu. Albion se tak dočkal až v sedmdesáté minutě, kdy Beckham nacentroval míč na hlavu Wayna Rooneyho, který zvýšil na 2:0.

V závěru se ukázala převaha svěřenců Fabia Capella. V 82. minutě se trefil Frank Lampard a v nastaveném čase uzavřel na 4:0 ještě během týdne tolik kritizovaný Rooney. Slováci tak v generálce na středeční zápas na Letné neuspěli.

Čtěte více: Beckham brání Rooneyho: Temperament patří k velikosti

Výsledek:

Slovensko nastoupilo v sestavě: Slovensko: Senecký - Pekarík, M. Škrtel, Valachovič, M. Čech - Karhan, Zabavník - Šesták, Kozák, Hamšík - Vittek.