Slováci podlehli Rusku a na Euro se nepodívají

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
7. 10. 2011 23:50
Arménie - Makedonie 4:1, Černá Hora - Anglie 2:2
Slováci proměnili dobře rozjetou kvalifikaci v blamáž
Slováci proměnili dobře rozjetou kvalifikaci v blamáž | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Arménie porazili v předposledním zápase kvalifikace o mistrovství Evropy 2012 Makedonii 4:1 a se 17 body se ve skupině B udrželi v boji o účast v baráži. Rozhodne se příští týden v přímé bitvě s Irskem.

Klíčovou bitvu nezvládli Slováci, kteří doma podlehli Rusku 0:1 a jsou ze hry o postup definitivně venku. Naopak dvacetibodoví Rusové si téměř zajistili postup na finálový turnaj. K jistotě jim stačí bodovat v Andoře.

Čtěte také:
Na Letné se zázrak nekonal. Čechy srazil špatný úvod
Utkání Česko - Španělsko jsme sledovali ŽIVĚ

Ve skupině G Angličané jen remizovali 2:2 v Černé Hoře, přestože po půlhodině hry vedi 2:0. I tento výsledek je však na Euro posunul. Černohorci se kýženého vyrovnání dočkali v nastaveném čase, kdy už Angličané hráli bez vyloučeného Rooneyho. Po závěrečném hvizdu se i mohli radovat také Balkánci, kteří i díky porážce Švýcarska ve Walesu slaví historický postup do baráže.

Německo i Nizozemsko zůstávají stále stoprocentně úspěšné. Němci si dnes poradili s Turky 3:1 a na dálku tak pomohli k posunu na druhou příčku ve skupině A Belgii, která rozsřílela Kazachstán 4:1.

Nizozemci, nejvydatněji skórující tým kvalifikace, se tentokrát spokojili s jedním gólem. I ten jim však k vítězstvím nad Moldavskem stačil. Za nimi si barážovou příčku zajistili Švédové, kteří v severském derby přehráli Finsko 2:1 a mají se třetím Maďarskem lepší vzájemné zápasy. Žlutomodří navíc ještě živí naději na přímý postup pro nejlepší celek ze všech druhých míst.

Zajímavé rozuzlení budou mít skupiny D a H. Z obou mohou přímo postoupit týmy na prvních (Francie a Portugalsko) i druhých místech (Bosna a Hercegovina a Dánsko) a o jistotě účasti na mistrovství Evropy se rozhodne ve vzájemných duelech. Každopádně minimálně baráž mají jistou všechny čtyři celky.

Utkání kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2012:

Skupina A:

Ázerbájdžán - Rakousko 1:4 (0:1)
Branky:
74. Nadirov - 52. a 64. Janko, 34. Ivanschitz, 90.+1 Junuzovic. ČK: 27. Janisoglu (Ázerb.).

Turecko - Německo 1:3 (0:1)
Branky:
79. Balta - 35. Gomez, 66. Müller, 86. Schweinsteiger z pen.

Belgie - Kazachstán 4:1 (2:0)
Branky:
40. Simmons z pen., 43. Hazard, 49. Kompany, 84. vlastní Jevstignějev - 86. Nurdauletov z pen. ČK: Kurgulin (Kaz.).

Skupina B:

Arménie - Makedonie 4:1 (2:0)
Branky:
28. Pizzelli, 34. Mchitarjan, 69. Ghazarjan, 90.+1 Sarkisov - 86. Šikov. ČK: 54. Šumulikoski (Mak.).

Slovensko - Rusko 0:1 (0:0)
Branka:
71. Dzagojev.

Andorra - Irsko 0:2 (0:2)
Branky:
7. Doyle, 20. McGeady.

Skupina C:

Severní Irsko - Estonsko 1:2 (1:0)
Branky:
22. Davis - 77. z pen. a 84. Vassiljev.

Srbsko - Itálie 1:1 (1:1)
Branky:
26. Ivanovič - 2. Marchisio

Skupina D:

Bosna a Hercegovina - Lucembursko 5:0 (4:0)
Branky:
15. a 22. z pen. Misimovič, 12. Džeko, 36. Pjanič, 51. Medunjanin.

Rumunsko - Bělorusko 2:2 (1:1)
Branky:
19. a 51. z pen. Mutu - 45. Kornilenko, 82. Dragun.

Francie - Albánie 3:0 (2:0)
Branky:
10. Malouda, 38. Remy, 67. Reveillere.

Skupina E:

Finsko - Švédsko 1:2 (0:1)
Branky:
73. Toivio - 8. Larsson, 52. Olsson.

Nizozemsko - Moldavsko 1:0 (1:0)
Branka:
40. Huntelaar

Skupina F:

Lotyšsko - Malta 2:0 (1:0)
Branky:
33. Višnakovs, 83. Rudnevs.

Řecko - Chorvatsko 2:0 (0:0)
Branky:
71. Samaras, 79. Gekas.

Skupina G:

Wales - Švýcarsko 2:0 (0:0)
Branky:
60. Ramsey z pen., 71. Bale. ČK: 55. Ziegler (Švýc.).

Černá Hora - Anglie 2:2 (1:2)
Branky:
45. Zverotič, 90.+1 Delibašič - 11. Young, 31. Bent. ČK: 74. Rooney (Angl.).

Skupina H:

Kypr - Dánsko 1:4 (1:4)
Branky:
45. Avraam - 11. a 22. Rommedahl, 7. Jacobsen, 20. Krohn-Dehli.

Portugalsko - Island 5:3 (3:0)
Branky:
13. a 21. Nani, 44. Postiga, 81. Moutinho, 87. Eliseu - 48. a 68. Jonasson, 90. Sigurdsson.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Arriva autobusy odmítá kritiku odborů o podmínkách řidičů na Moravě

Společnost Arriva autobusy nesouhlasí s kritikou odborů, že řidiči v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji nemají dobré pracovní a sociální podmínky. S odboráři jedná, ke shodě zatím strany nedospěly. Od čtvrtka 20. ledna jsou někteří řidiči na Moravě ve stávkové pohotovosti.

Situace se ve třech krajích podle odborářů zhoršila po fúzi Arriva Východní Čechy a Arriva Morava. Podle nich řidiči nemají k dispozici rozpis práce a nemají například dostatečné bezpečnostní přestávky. Firma to odmítá. "Řidiči turnusy k dispozici mají, protože podle nich jezdí a zajišťují tak spojení pro cestující podle platných jízdních řádů. Bezpečnostní přestávky odpovídají platné legislativě. Odborovým organizacím jsme nabídli spolupráci při tvorbě turnusů a možnost podávat podněty k úpravám," uvedl mluvčí skupiny Arriva Jan Holub.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Bývalý šéf krajské hospodářské kriminálky Petrůj je v kauze Vidkun definitivně očištěn, chce se vrátit k policii

Bývalý šéf olomoucké krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj je definitivně očištěn v olomoucké korupční kauze Vidkun. Státní zástupce Miroslav Stoklásek vzal své odvolání proti jeho zproštění obžaloby zpět. Žalobce řekl, že se v jeho případě ocitá v důkazní nouzi. Petrůj, který byl kvůli projednávání kauzy v lednu roku 2016 zproštěn výkonu služby, se tak nyní může vrátit zpět k policii a doplacena mu bude také mzda. Podle jeho obhájce to má také v plánu. Případ zbylých třech obžalovaných bude projednávat kvůli odvolání vrchní soud.

U obžalovaného Petrůje podal žalobce původně odvolání přímo do protokolu po vynesení rozsudku. "Poté, co jsem analyzoval rozsudek a jeho písemné odůvodnění, jsem vzal odvolání zpět. Bylo by zcela zřejmě neúspěšné, ta důkazní situace u něj byla od počátku zcela jiná než u ostatních obžalovaných. Je zde problém s hranicí prokázání subjektivní stránky pana Petrůje ve vztahu k žalované trestné činnosti," řekl státní zástupce Stoklásek.

Petrůj se odvolání již dříve vzdal, pravomocnost zprošťujícího výroku musí ještě posvětit soudce Martin Lýsek, který se případem na krajském soudu zabýval. "Jako předseda senátu musím vzít na vědomí zpětvzetí usnesením, které rozešlu stranám. Proti tomuto rozhodnutí není odvolání, dnem usnesení nabývá výrok právní moci," řekl soudce Lýsek.

Obžaloba Petrůje vinila z toho, že se svým tehdejším nadřízeným, policejním náměstkem Karlem Kadlecem spolupracoval na vynášení informací a ovlivňování trestních řízení. Soud však v jeho případě konstatoval, že postupoval zákonně, jednal jako podřízený vůči svému nadřízenému. Také podle žalobce Stokláska nelze dokázat, že Petrůj věděl o tom, že sděluje nadřízenému Kadlecovi informace, které budou vzápětí vyneseny ven.

Zdroj: ČTK
Další zprávy