Slováci zvládli i třetí duel! Výhru v Bělorusku řídil Hamšík

Aktualizováno 12. 10. 2014 22:35
Anglický kapitán spasil Anglii na půdě Estonska. Rusové nedokázali doma porazit Moldavsko.
Marek Hamšík slaví jednu ze svých dvou branek, které vsítil Bělorusku.
Marek Hamšík slaví jednu ze svých dvou branek, které vsítil Bělorusku. | Foto: Reuters

Praha - Hrdinou slovenského fotbalového národa je tentokrát Marek Hamšík. Hvězdný záložník Neapole rozhodl dvěma brankami zápas kvalifikace o Euro na hřišti Běloruska.

Slováci zvítězili 3:1 a potvrdili překvapivé výhry nad Ukrajinou a Španělskem. S plným počtem bodů se pevně usadili na čele kvalifikační skupiny C.

Slovensko mělo v Borisově od začátku převahu, ale poprvé se prosadilo až v 65. minutě díky umístěné ráně kapitána Hamšíka. V 79. minutě sice plzeňského brankáře Kozáčika překonal Kalačev, ale hostům za pět minut vrátil vedení znovu Hamšík. V nastavení ještě pojistil náskok střídající Šesták.

Rooney rozhodl zápas v Estonsku

Wayne Rooney spasil Anglii. Kapitán Albionu rozhodl gólem ve druhém poločase utkání kvalifikace o Euro 2016 o hubené výhře svého týmu na hřišti Estonska. Angličané tak i ve třetím kvalifikačním utkání naplno bodovali a neinkasovali.

Angličané se dlouho nedokázali prosadit přes zhuštěnou estonskou obranu. Pozici jim ve 48. minutě usnadnil domácí kapitán Klavan, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě. Přesilovku využil čtvrt hodiny před koncem střelou z přímého kopu Rooney. Útočník Manchesteru United při 99. startu zaznamenal 43. gól za reprezentaci a šest zásahů mu chybí k národnímu rekordu Bobbyho Charltona.

Španělé získali povinné body

Úřadující mistři Evropy Španělé získali "povinné" tři body v Lucembursku, kde vyhráli jasně 4:0. Úvodní branku vstřelil ve 27. minutě Silva, vedení pojistil krátce před pauzou Paco Alcácer. Útočník Valencie dal třetí branku ve čtvrtém utkání za reprezentaci.

Svůj premiérový gól při sedmém startu za španělský tým vstřelil v 69. minutě brazilský rodák Diego Costa a v 88. minutě uzavřel skóre náhradník Bernat. De Gea, který v brance Španělska nahradil na Slovensku chybujícího Casillase, udržel čisté konto.

Rusové vyhořeli doma s Moldavskem

Rusko v Moskvě překvapivě remizovalo 1:1 s Moldavskem a ve třetím kvalifikačním zápase uhrálo druhý nerozhodný výsledek. Odpor hostů zlomil v 73. minutě proměněnou penaltou Dzjuba, ale o několik vteřin později vyrovnal Epureanu hlavou z rohu.

Italský trenér Fabio Capello na ruské lavičce v sedmém domácím kvalifikačním duelu poprvé nevyhrál. Jeho tým je ve skupině G druhý s dvoubodovým mankem na Rakousko, které před svým publikem zdolalo Černou Horu 1:0.