Slováci dali Andoře jen jeden gól, Anglie zdolala Wales

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
26. 3. 2011 22:52
Wales - Anglie 0:2, Arménie - Rusko 0:0

Praha - Fotbalisté Anglie zvládli svůj čtvrtý zápas v rámci kvalifikace o ME 2012, když zvítězili ve Walesu 2:0.

Obě jejich branky se vešly už do první čtvrthodiny. Nejprve v 7. minutě proměnil penaltu Lampard a za další stejný časový úsek zvýšil Bent.

S 10 body vyšvihli na první místo skupiny G, které jim náleží díky lepšímu skóre před Černou Horou.

Nizozemci dali čtyřku Maďarsku, Itálie zdolala Slovince
Španělé: ´Se zalezlými´ Čechy jsme si to ztížili sami
Bílek: Velká škoda. Rezkův penaltový faul byl zbytečný

To Rusové si naopak nedokázali poradit s nepříjemnou Arménií, na jejíž půdě jen remizovali 0:0. Ještě hůře dopadli Chorvaté, kteří podlehli Gruzii gólem Kobiašviliho z poslední minuty.

Bosna a Hercegovina udržela v reálném boji o postup i branka exteplického kanonýra Džeka, která dokonala obrat proti Rumunsku.

Pouze jediný gól dokázali dát Slováci do sítě trpaslíka z Andorry, zasloužil se o ni Šebo. I tak udrželi krok s Irskem a Ruskem, všichni tři mají deset bodů.

Ani Řekové na Maltě nijak nepřesvědčili. Vítězný gól vstřelili až v páté minutě nastavení.