Slováci čelí skandálu: Zničený hotel, alkohol, prostitutky

Sport Sport
19. 11. 2014 12:35
Parádní časy slovenského fotbalu narušil pořádný skandál.
Slovenskou fotbalovou radost kalí skandál mladíků.
Slovenskou fotbalovou radost kalí skandál mladíků. | Foto: Reuters

Bratislava - Parádní časy slovenského fotbalu narušil pořádný skandál. Na svědomí jej mají reprezentanti do 21 let, kteří se po skvělých výkonech málem dostali na evropský šampionát.

Slováky zastavili až v baráži po kontroverzních výrocích rozhodčího stejně staří Italové, nyní však vyšly najevo informace o divokých radovánkách, jež přípravě slovenského týmu na důležitý duel předcházely.

Prezident svazu: Je to pravda

Podle slovenských médií zažil doslova peklo hotel v Senci, kde byli fotbalisté ubytovaní. Slováci prý hotel ničili, vypili celý bar, zvali si k sobě lehké ženy a obtěžovali i ostatní hosty.

"Hráči se opíjeli, a dokonce zavolali hotelového pracovníka, aby jim otevřel po půlnoci bar, že nemají co pít. Trenéři odešli mimo areál, aby nic neviděli. Jediné štěstí bylo, že někdo zavřel hotel a hráči nemohli vyjít do okolních bordelů," cituje web športky.sk anonymní zdroj.

To, že se informace zakládají na pravdě, nicméně potvrdil prezident slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik. "Máme tyto informace a většina z nich se bohužel zakládá na pravdě. Celá záležitost je v řešení."

Z vyprávění zdroje, který si nepřál být jmenován, tak vyplývají další pikantní detaily řádění slovenských reprezentantů.

Kouč o ničem neví

"Vypili všechno, co bylo na baru. Ráno byly všude rozbité sklenice. Aby jim nikdo nepřekážel, svázali pracovníka bezpečnostní služby a připoutali ho k zábradlí. Potom močili do sklenic, rozkopali pět hotelových dveří a několikrát využili služeb ochotných děvčat v hotelu i objednaných erotických pracovnic," nechal se slyšet zdroj.

Tehdejší kouč reprezentace Ivan Galád tvrdí, že o ničem neví. "Na srazu se chovali vždy příkladně. Co si dělali po srazu, o tom nic nevím. Jsou to dospělí lidé," podotkl kouč.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy