Sloni začali výhrou. Togo porazili díky brance Gervinha

22. 1. 2013 21:10
Favorité Afrického poháru národů vstoupili do skupiny smrti úspěšně. Utkání proti Togu rozhodl v závěru Gervinho.
Gervinho rozhodl v závěru o třech bodech pro Pobřeží Slonoviny.
Gervinho rozhodl v závěru o třech bodech pro Pobřeží Slonoviny. | Foto: Reuters

Praha - Favorité Afrického poháru národů, fotbalisté Pobřeží Slonoviny, vstoupili do zákeřné skupiny smrti úspěšně. Ve svém úvodním vystoupení na šampionátu porazili 2:1 Togo. O osudu zápasu rozhodl až v 88. minutě křídelník londýnského Arsenalu Gervinho.

Sloni šli brzy do vedení, když se prosadila jiná hvězda anglické Premier League, záložník Manchesteru City Yaya Touré. Jenže Tožané, v jejich základní sestavě byl i hvězdný útočník Emmanuel Adebayor, dokázali v nastavení první půli po trefě Ayitého vyrovnat.

Na rozhodnutí si diváci museli počkat až do samotného závěru, kdy fanoušky Pobřeží Slonoviny dostal do euforie Gervinho.

Ve druhém utkání skupiny D porazilo Tunisko nejtěsnějším rozdílem 1:0 reprezentaci Alžírska. Zápas rozhodla branka Msakniho z první minuty nastaveného času.