Sledovala to Brazílie? Maskování, tvrdil český kouč

Sport Sport, ČTK, Red Spo
28. 9. 2009 10:00
Neplnili jsme taktické záměry, mrzelo kouče Dovalila
Češi nakonec Austrálii porazili
Češi nakonec Austrálii porazili | Foto: Sport

Port Saíd - Důležité vítězství, ale žádná velká radost z předvedeného výkonu. Tak čeští fotbalisté do dvaceti let okomentovali nedělní výhru nad Austrálií, kterou vstoupili do MS.

Trenér Jakub Dovalil připustil, že hra se dost lišila od možností, které mužstvo má.

"Pokud nás sledoval náš další soupeř Brazílie, tak jsme svoji obvyklou hru zamaskovali dost dobře," žertoval kouč, který prožil na lavičce hodně nervózní chvíle.

Čtěte dále: Čeští mladíci zahájili MS úspěšně. Porazili Austrálii

Jeho svěřenci totiž neplnili zvláště v prvním poločase předzápasové plány.

"Proto přišel v kabině o přestávce průvan. Ve srovnání s nedávným zápasem jednadvacítek proti Německu to bylo o hodně horší a netuším, zda to bylo jen hrou, nebo tím, že na kluky dolehla důležitost vstupního duelu," uvedl Dovalil.

Po pauze týmu pomohla standardní situace. "Vedoucí gól nás postavil na nohy, poměrně nám vyšla i střídání. Jenže pak jsme zase odpadli a nevím, jakou roli v tom hrály zdejší klimatické podmínky. To všechno ještě musíme vyhodnotit," prohlásil trenér.

Opakovaná penalta? Netušíme proč

Drama v posledních minutách prý nebylo takové, jak se zdálo.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

"Když rozhodčí nařídil penaltu proti nám, běžela už poslední minuta avizovaného nastavení. Navíc jsem věřil, že Vaclík dokáže pokus zneškodnit, což potvrdil. Proč byla opakovaná, dosud nikdo netušíme," komentoval podivná rozhodnutí mexického sudího.

Rozhodčí Rodriguez rozdával během zápasu kartu za kartou a před duelem s Brazílií jsou čtyři hráči ohroženi následným jednozápasovým trestem. Dobrou zprávu mu ale dali hned po utkání dva nakopnutí střídaní hráči Vácha a Zeman.

"Podle všeho budou v pořádku i na další zápas, nemělo by jít o nic vážného," řekl Dovalil.

Kapitán Ondřej Mazuch ujistil, že tři body byly na úvod klíčové.

"Z toho pohledu musíme být spokojeni. Ale nevstoupili jsme do zápasu nijak zvlášť, měli jsme štěstí, že to Australané nedokázali využít. Ale nikam jsme se nehnali a dokázali využít dvě šance k brankám," uvedl obránce Anderlechtu Brusel.

Kdo si vzpomene na Kanadu?

Mazucha jen mrzela žlutá karta za protesty. "Jenže jako kapitán jsem musel reagovat na nepochopitelné rozhodnutí rozhodčího. Nikdo jsme nikdy neviděli a asi už ani neuvidíme, aby střídaného hráče poslal rozhodčí kolem hřiště. Měl jsem ale ukrotit emoce, po druhé žluté kartě hrozí stopka," povzdychl si český stoper.

Hrdinou byl Tomáš Pekhart, který prožil nadmíru povedený návrat.

"Ta výhra je pro mě dvojnásobně cenná. Tři měsíce jsem kvůli zranění neodehrál ani minutu a teď se mi podařilo vstřelit rozhodující gól," radoval se slávistický útočník a přidal, že štěstí někdy přeje připraveným.

"Australané také neměli žádné velké šance a kdo si vzpomene, jak jsme postupovali na minulém mistrovství v Kanadě?" připomněl stříbrný šampionát, na kterém startoval.

První gól zařídil jím střídaný Michael Rabušic, který litoval, že se netrefil už před poločasem.

"Šance byla při tom jednom centru, ale trochu jsem uhnul srážce s brankářem. Pak jsem si to vyčítal, protože on míč minul a já mohl dávat do prázdné branky," vyčítal si brněnský fotbalista. Přiznal, že většina hráčů končila zápas velmi vyčerpaná.

"Vedro se dalo vydržet, ale byla obrovská vlhkost a špatně se dýchalo," řekl útočník.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy