Slavná Dukla se vrátila do velkého fotbalu. Porážkou

rav, roj
5. 8. 2007 19:09
Druhá liga začala o den dříve než Gambrinus liga

Praha - Pražská Dukla, jeden z nejslavnějších klubů domácí fotbalové historie, se vrátila po deseti letech do velkého fotbalu. V sobotním zápase druhé ligy na Julisce prohrála s Opavou, týmem, který neskrývá ambice postoupit do nejvyšší soutěže, 1:2.

O vítězství jednoho z favoritů soutěže rozhodl v 55. minutě Milan Matula dorážkou po centru do pokutového území.

Podrobný průběh zápasu Dukly jsme sledovali on-line ZDE

Domácí se soupeře nezalekli, hráli s ním vyrovnanou hru a mohli i vyhrát. Šance na to rozhodně měli, tou největší byla asi neproměněná penalta Pavla Kunce z 20. minuty.

Návrat na Julisku

Dukla se do druhé nejvyšší soutěže dostala díky nakoupené licenci od Jakubčovic. V minulém století patřila k obávaným týmům nejen v tehdejší československé lize, ale též v evropských pohárech. Za tým z Julisky nastupoval například Josef Masopust, jeden ze dvou českých držitelů Zlatého míče. Sláva někdejšího vojenského klubu, mohutně podporovaného armádou, postupně upadala a skončila jeho přechodem do Příbrami v devadesátých letech minulého století.

Ve druhém sobotním duelu nováček Bohemians Praha (jiný klub než prvoligový Bohemians 1905) utpěl debakl 1:4  v Hlučíně. Půl hodiny před koncem zápasu sice Zoubek snížil na 1:2, ale pak Miroslav Toth definitivně zvrátil průběh zápasu ve prospěch domácích. První gól dal z penalty a 11 minut před koncem se trefil po chytré přihrávce Kopeckého do prázdné branky.

Slovácko začalo druhou ligu vítězně

Fotbalisté Slovácka, kteří obsadili v loňském ročníku Gambrinus ligy poslední příčku a sestoupili, začali druholigovou sezonu domácím vítězstvím nad Baníkem Sokolov 1:0.

O výsledku zápasu, který začal v sobotu až od 19 hodin, rozhodl ve 49. minutě zápasu Filip Racko. Po nádherné fotbalové akci si míč na jeden dotek vyměnili Racko se Stýskalou a první jmenovaný prošel kolem dvou obránců až do pokutového území a přízemní střelou prostřelil hostujícího brankáře.

Domácí Slovácko přišlo na stadion povzbudit více než čtyři tisícovky diváků, kteří viděli poměrně upracované, ale zasloužené vítězství svého týmu.

Ve Vítkovicích se z nudného zápasu stala kanonáda, v níž se domácí trefovali až v samém závěru. Čáslav byla po většinu hry aktivnějším týmem, v závěru ji však sestřelil zkušený matador Prohaszka.

Sestoupivší Příbram v zápase s Fulnekem získala bod za remízu 1:1. Bod byl vzhledem k tlaku domácích ziskem především pro moravský tým. Z domácího triumfu se radovali hráči Hradce Králové a Ústí nad Labem.