Slávistky po deseti letech sebraly ligový titul Spartě

Fotbalistky Slavie
Po dlouhých deseti letech totiž opět získaly do své moci trofej pro šampiona české nejvyšší soutěže.
Předchozích devět let totiž ženskou ligu vyhrávala strojově jistá Sparta.
Jenže letos se vše obrátilo. Ligu a dokonce i pohár vyhrály vršovické ženy.
Trofej pro šampiony jim předala nejmocnější žena českého forbalu Dagmar Damková.
7. 6. 2014 16:38

Praha - Fotbalistky Slavie slaví po deseti letech mistrovský titul v první lize žen. V dnešním závěrečném kole si pohlídaly vedení v tabulce vítězstvím 8:0 nad Slováckem a vyhrály o dva body před Spartou, jejíž devítileté kralování soutěži dnes přerušily.

Slávistky za titulem nasměroval minulý týden obrat v duelu s dosud první Spartou, ve kterém se jim podařilo otočit nepříznivý poločasový výsledek z 0:2 na konečných 3:2.

Dnes proti čtvrtému Slovácku vedly svěřenkyně trenéra Antona Mišovce od třetí minuty a v poločase již měly pětigólový náskok. Po změně stran přidaly slávistky další tři branky a mohly slavit zisk double, protože již v polovině května triumfovaly po finálové výhře 1:0 nad Spartou i v domácím poháru.

Sparta v souběžně hraném utkání zdolala Bohemians Praha 5:0 a obsadila druhé místo před svým dnešním soupeřem.