Bleskový megapřestup: Král odchází ze Slavie do Spartaku, Rusové zaplatí 315 milionů

Jiří Škuba ČTK Jiří Škuba, ČTK
29. 8. 2019 17:29
Postupový zápas proti Kluži byl pro Alexe Krále ve slávistickém dresu posledním. Alespoň na nějakou dobu. Jednadvacetiletý záložník přestupuje do Spartaku Moskva za 12 milionů eur, tedy asi 315 milionů korun.
Alex Král
Alex Král | Foto: Milan Kammermayer

Rodák z Košic se v červenobílém dresu příliš neohřál. Z Teplic přestoupil do Edenu teprve před sedmi měsíci, za tu dobu si ovšem stihl v Edenu vypracovat skvělé jméno. Výbornými výkony se prezentoval například v souboji se španělskou Sevillou v osmifinále Evropské ligy.

Vedení ruského týmu projevilo o Krále a jeho spoluhráče Tomáše Součka zájem už na začátku srpna, tehdy ale od Jaroslava Tvrdíka slyšelo zamítavé stanovisko.

"Nejvyšší vedení ruského klubu v minulých dnech navštívilo Českou republiku. I při veškerém fotbalovém respektu k významu tohoto slavného klubu Slavia odmítla vůbec zahájit i zdvořilostní jednání o obou transferech," reagoval Tvrdík na svém twitterovém účtu na dotaz jednoho ze slávistických fanoušků.

Po postupu do Ligy mistrů se ale situace evidentně změnila a Slavia na lukrativní nabídku kývla. Také díky tomu, že už s předstihem si pojistila služby typologicky i věkově podobného hráče, libereckého záložníka Oskara Dorleyho.

Pražský klub transfer zatím nepotvrdil, sportovní ředitel Jan Nezmar pouze v České televizi řekl, že kluby spolu dosud jednají a věc není uzavřená. Doplnil, že sám Král má o přestup zájem.

"Hráč vyslovil velké přání nabídku, která je pro nás zajímavá, a pro něj určitě taky, využít, a zároveň si uvědomujeme, že suma, kterou nám ruský klub nabízí, je extrémně vysoká," konstatoval Nezmar.

Trenér Jindřich Trpišovský se už smířil s tím, že o reprezentačního středopolaře Pražané přijdou. "V kontextu toho, jak Alex tady působil, je to samozřejmě velká ztráta. Je to český reprezentant, na evropské scéně odehrál své nejlepší zápasy. Je atypický svým pojetím, oslabení to určitě bude. Ale ta nabídka pro klub byla monstrózní, vůbec pro celý český fotbal. Během týdne to poskočilo až na pro mě astronomickou částku. Proto se včera večer vedení klubu domluvilo se Spartakem. Sportovní úsek řekl nějakou definitivní částku, kterou Spartak bez mrknutí oka splnil," řekl slávistický kouč novinářům.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy