Bleskový megapřestup: Král odchází ze Slavie do Spartaku, Rusové zaplatí 315 milionů

Jiří Škuba ČTK Jiří Škuba, ČTK
29. 8. 2019 17:29
Postupový zápas proti Kluži byl pro Alexe Krále ve slávistickém dresu posledním. Alespoň na nějakou dobu. Jednadvacetiletý záložník přestupuje do Spartaku Moskva za 12 milionů eur, tedy asi 315 milionů korun.
Alex Král
Alex Král | Foto: Milan Kammermayer

Rodák z Košic se v červenobílém dresu příliš neohřál. Z Teplic přestoupil do Edenu teprve před sedmi měsíci, za tu dobu si ovšem stihl v Edenu vypracovat skvělé jméno. Výbornými výkony se prezentoval například v souboji se španělskou Sevillou v osmifinále Evropské ligy.

Vedení ruského týmu projevilo o Krále a jeho spoluhráče Tomáše Součka zájem už na začátku srpna, tehdy ale od Jaroslava Tvrdíka slyšelo zamítavé stanovisko.

"Nejvyšší vedení ruského klubu v minulých dnech navštívilo Českou republiku. I při veškerém fotbalovém respektu k významu tohoto slavného klubu Slavia odmítla vůbec zahájit i zdvořilostní jednání o obou transferech," reagoval Tvrdík na svém twitterovém účtu na dotaz jednoho ze slávistických fanoušků.

Po postupu do Ligy mistrů se ale situace evidentně změnila a Slavia na lukrativní nabídku kývla. Také díky tomu, že už s předstihem si pojistila služby typologicky i věkově podobného hráče, libereckého záložníka Oskara Dorleyho.

Pražský klub transfer zatím nepotvrdil, sportovní ředitel Jan Nezmar pouze v České televizi řekl, že kluby spolu dosud jednají a věc není uzavřená. Doplnil, že sám Král má o přestup zájem.

"Hráč vyslovil velké přání nabídku, která je pro nás zajímavá, a pro něj určitě taky, využít, a zároveň si uvědomujeme, že suma, kterou nám ruský klub nabízí, je extrémně vysoká," konstatoval Nezmar.

Trenér Jindřich Trpišovský se už smířil s tím, že o reprezentačního středopolaře Pražané přijdou. "V kontextu toho, jak Alex tady působil, je to samozřejmě velká ztráta. Je to český reprezentant, na evropské scéně odehrál své nejlepší zápasy. Je atypický svým pojetím, oslabení to určitě bude. Ale ta nabídka pro klub byla monstrózní, vůbec pro celý český fotbal. Během týdne to poskočilo až na pro mě astronomickou částku. Proto se včera večer vedení klubu domluvilo se Spartakem. Sportovní úsek řekl nějakou definitivní částku, kterou Spartak bez mrknutí oka splnil," řekl slávistický kouč novinářům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Členy Babišovy stínové vlády je pět ministrů předchozí vlády, ale i Vondráček či Pokorná Jermanová

Členy stínové vlády hnutí ANO vedené bývalým premiérem Andrejem Babišem je pět ministrů předchozí vlády ANO a ČSSD včetně Aleny Schillerové jakožto ministryně financí či Karla Havlíčka jako ministra průmyslu a obchodu. Dále jsou součástí kabinetu například bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček jako ministr spravedlnosti nebo bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová v roli ministryně kultury. Hnutí stínovou vládu představilo na dnešní tiskové konferenci po prvním zasedání.

Dalšími členy z řad ministrů předchozího kabinetu jsou ministr obrany Lubomír Metnar, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr životního prostředí Richard Brabec.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Na D5 u Žebráku havarovalo až 40 aut. Záchranáři aktivovali traumaplán pro případ více zraněných. D5 je v místě směrem na Prahu neprůjezdná

Zdroj: ČTK
Další zprávy