Slávisté: Trefit někoho ten půllitr do hlavy, je mrtvý

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 4. 2014 19:19
Fotbalisté Slavie po prohře 0:3 v 281. derby pražských S přiznávali, že je hodně rozhodil fakt, že při cestě na zápas jim fanoušci Sparty pivními půllitry vysklili výplně u jejich klubového autobusu.
Fotbalistům Slavie se před zápasem na Spartě dostalo těsně před stadionem na Letné nepěkného přivítání od fanoušků soupeře. Ti zaútočili na autobus hráčů Slavie půllitry s pivem.
Fotbalistům Slavie se před zápasem na Spartě dostalo těsně před stadionem na Letné nepěkného přivítání od fanoušků soupeře. Ti zaútočili na autobus hráčů Slavie půllitry s pivem. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - S hodně svěšenými hlavami opouštěli stadion Sparty na pražské Letné fotbalisté Slavie.

Ti si po prohře 0:3 v 281. derby pražských S ztížili pozici v boji o záchranu v Gambrinus lize, po zápase navíc přiznávali, že je hodně rozhodil fakt, že při cestě na zápas jim fanoušci Sparty pivními půllitry vysklili výplně u jejich klubového autobusu.

"Měli jsme velkou kliku, že se nikomu nic nestalo. Naštěstí jeden ten půllitr z těch dvou prolétl skrz, jen snad tři kluky od nás to pořezalo. Byly to ale jen střepy od skla z autobusu, jinak by to bylo asi horší," řekl po zápase asistent trenéra Slavie a někdejší manažer české reprezentace Vladimír Šmicer.

"Stalo se to, hned když jsme vyjížděli z letenského tunelu. Vyběhli z hospody a hodili to asi tři sedadla za řidiče. Já jsem seděl úplně vepředu, takže jsem měl štěstí, protože ten jeden půllitr prolétl o dvě okna za mnou," dodal.

Když prý viděl, jak proti nim z boku chuligáni nabíhali, hned věděl, že je zle a instinktivně si přikrčil k zemi.

"Kvůli tomu jsme tu neprohráli"

"Věděl jsem, jak proti nám zepředu nabíhají, věděl jsem, že se stane něco špatného, instinktivně jsem se přikrčil, ale někteří kluci tak rychle zareagovat nestihli. Nejdřív jsem myslel, že na nás budou jen lít pivo, ale pak jsem viděl, že začínají házet. Pak už si jen všichni kryli obličej, aby se jim nic vážnějšího nestalo," popisoval Šmicer.

"Tohle jsem nikdy nezažil, ale i kdyby s námi jela dvě auta jako ochranka, jak to většinou bývá, ti policajti by tomu nezabránili, protože než bychom vyskákali z auta, už by ti lidi byli dávno pryč. Když jsem viděl ty kluky s holými hlavami, bylo mi hned jasné, že je zle. Normální a soudný člověk by asi po lidech půllitry neházel," doplnil. 

Na výsledek zápasu i výkon hráčů Slavie však prý tento incident vliv neměl.

"Každý z toho byl před zápasem překvapený, pro mladé kluky to nebylo nic jednoduchého se za takové situace na zápas připravit. Pro všechno to bylo poprvé, ale na druhou stranu nechci říkat, že jsme kvůli tomu tady prohráli," přiznal asistent trenéra Slavie.

"Naopak jsme si řekli v kabině, že by nás to mohlo o to víc motivovat, abychom jim ukázali, že nás nezastraší. To se ale bohužel nestalo," dodal.

"Trefit se do hlavy, zabije nás to"

Jedním z mladších hráčů týmu, kteří byli incidentu bezprostředně přítomní, byl devatenáctiletý záložník Robert Hrubý, jemuž prý jeden z půllitrů prolétl těsně kolem hlavy.

"Byl to šok, na zemi bylo všude sklo a pak jsme tam uviděli ten půllitr. Karla Hrubeše, který seděl vedle mě, to zasáhlo kousek od oka, měl tam krvavý šrám pod ním. Pořezaný byl i Damien (Boudjemaa)," přiznal Hrubý, který v sestavě Slavie odehrál celý zápas, a připsal si tak vůbec první start v derby. 

"Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát. Kdyby někoho trefili tím půllitrem do hlavy, zabijou ho. Naštěstí tím nikoho netrefili a jen Karel (Hrubeš) na to bude mít pod okem vzpomínku," dodal Hrubý.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy