Slávisté: Trefit někoho ten půllitr do hlavy, je mrtvý

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 4. 2014 19:19
Fotbalisté Slavie po prohře 0:3 v 281. derby pražských S přiznávali, že je hodně rozhodil fakt, že při cestě na zápas jim fanoušci Sparty pivními půllitry vysklili výplně u jejich klubového autobusu.
Fotbalistům Slavie se před zápasem na Spartě dostalo těsně před stadionem na Letné nepěkného přivítání od fanoušků soupeře. Ti zaútočili na autobus hráčů Slavie půllitry s pivem.
Fotbalistům Slavie se před zápasem na Spartě dostalo těsně před stadionem na Letné nepěkného přivítání od fanoušků soupeře. Ti zaútočili na autobus hráčů Slavie půllitry s pivem. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - S hodně svěšenými hlavami opouštěli stadion Sparty na pražské Letné fotbalisté Slavie.

Ti si po prohře 0:3 v 281. derby pražských S ztížili pozici v boji o záchranu v Gambrinus lize, po zápase navíc přiznávali, že je hodně rozhodil fakt, že při cestě na zápas jim fanoušci Sparty pivními půllitry vysklili výplně u jejich klubového autobusu.

"Měli jsme velkou kliku, že se nikomu nic nestalo. Naštěstí jeden ten půllitr z těch dvou prolétl skrz, jen snad tři kluky od nás to pořezalo. Byly to ale jen střepy od skla z autobusu, jinak by to bylo asi horší," řekl po zápase asistent trenéra Slavie a někdejší manažer české reprezentace Vladimír Šmicer.

"Stalo se to, hned když jsme vyjížděli z letenského tunelu. Vyběhli z hospody a hodili to asi tři sedadla za řidiče. Já jsem seděl úplně vepředu, takže jsem měl štěstí, protože ten jeden půllitr prolétl o dvě okna za mnou," dodal.

Když prý viděl, jak proti nim z boku chuligáni nabíhali, hned věděl, že je zle a instinktivně si přikrčil k zemi.

"Kvůli tomu jsme tu neprohráli"

"Věděl jsem, jak proti nám zepředu nabíhají, věděl jsem, že se stane něco špatného, instinktivně jsem se přikrčil, ale někteří kluci tak rychle zareagovat nestihli. Nejdřív jsem myslel, že na nás budou jen lít pivo, ale pak jsem viděl, že začínají házet. Pak už si jen všichni kryli obličej, aby se jim nic vážnějšího nestalo," popisoval Šmicer.

"Tohle jsem nikdy nezažil, ale i kdyby s námi jela dvě auta jako ochranka, jak to většinou bývá, ti policajti by tomu nezabránili, protože než bychom vyskákali z auta, už by ti lidi byli dávno pryč. Když jsem viděl ty kluky s holými hlavami, bylo mi hned jasné, že je zle. Normální a soudný člověk by asi po lidech půllitry neházel," doplnil. 

Na výsledek zápasu i výkon hráčů Slavie však prý tento incident vliv neměl.

"Každý z toho byl před zápasem překvapený, pro mladé kluky to nebylo nic jednoduchého se za takové situace na zápas připravit. Pro všechno to bylo poprvé, ale na druhou stranu nechci říkat, že jsme kvůli tomu tady prohráli," přiznal asistent trenéra Slavie.

"Naopak jsme si řekli v kabině, že by nás to mohlo o to víc motivovat, abychom jim ukázali, že nás nezastraší. To se ale bohužel nestalo," dodal.

"Trefit se do hlavy, zabije nás to"

Jedním z mladších hráčů týmu, kteří byli incidentu bezprostředně přítomní, byl devatenáctiletý záložník Robert Hrubý, jemuž prý jeden z půllitrů prolétl těsně kolem hlavy.

"Byl to šok, na zemi bylo všude sklo a pak jsme tam uviděli ten půllitr. Karla Hrubeše, který seděl vedle mě, to zasáhlo kousek od oka, měl tam krvavý šrám pod ním. Pořezaný byl i Damien (Boudjemaa)," přiznal Hrubý, který v sestavě Slavie odehrál celý zápas, a připsal si tak vůbec první start v derby. 

"Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát. Kdyby někoho trefili tím půllitrem do hlavy, zabijou ho. Naštěstí tím nikoho netrefili a jen Karel (Hrubeš) na to bude mít pod okem vzpomínku," dodal Hrubý.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy