Slávisté: Trefit někoho ten půllitr do hlavy, je mrtvý

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 4. 2014 19:19
Fotbalisté Slavie po prohře 0:3 v 281. derby pražských S přiznávali, že je hodně rozhodil fakt, že při cestě na zápas jim fanoušci Sparty pivními půllitry vysklili výplně u jejich klubového autobusu.
Fotbalistům Slavie se před zápasem na Spartě dostalo těsně před stadionem na Letné nepěkného přivítání od fanoušků soupeře. Ti zaútočili na autobus hráčů Slavie půllitry s pivem.
Fotbalistům Slavie se před zápasem na Spartě dostalo těsně před stadionem na Letné nepěkného přivítání od fanoušků soupeře. Ti zaútočili na autobus hráčů Slavie půllitry s pivem. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - S hodně svěšenými hlavami opouštěli stadion Sparty na pražské Letné fotbalisté Slavie.

Ti si po prohře 0:3 v 281. derby pražských S ztížili pozici v boji o záchranu v Gambrinus lize, po zápase navíc přiznávali, že je hodně rozhodil fakt, že při cestě na zápas jim fanoušci Sparty pivními půllitry vysklili výplně u jejich klubového autobusu.

"Měli jsme velkou kliku, že se nikomu nic nestalo. Naštěstí jeden ten půllitr z těch dvou prolétl skrz, jen snad tři kluky od nás to pořezalo. Byly to ale jen střepy od skla z autobusu, jinak by to bylo asi horší," řekl po zápase asistent trenéra Slavie a někdejší manažer české reprezentace Vladimír Šmicer.

"Stalo se to, hned když jsme vyjížděli z letenského tunelu. Vyběhli z hospody a hodili to asi tři sedadla za řidiče. Já jsem seděl úplně vepředu, takže jsem měl štěstí, protože ten jeden půllitr prolétl o dvě okna za mnou," dodal.

Když prý viděl, jak proti nim z boku chuligáni nabíhali, hned věděl, že je zle a instinktivně si přikrčil k zemi.

"Kvůli tomu jsme tu neprohráli"

"Věděl jsem, jak proti nám zepředu nabíhají, věděl jsem, že se stane něco špatného, instinktivně jsem se přikrčil, ale někteří kluci tak rychle zareagovat nestihli. Nejdřív jsem myslel, že na nás budou jen lít pivo, ale pak jsem viděl, že začínají házet. Pak už si jen všichni kryli obličej, aby se jim nic vážnějšího nestalo," popisoval Šmicer.

"Tohle jsem nikdy nezažil, ale i kdyby s námi jela dvě auta jako ochranka, jak to většinou bývá, ti policajti by tomu nezabránili, protože než bychom vyskákali z auta, už by ti lidi byli dávno pryč. Když jsem viděl ty kluky s holými hlavami, bylo mi hned jasné, že je zle. Normální a soudný člověk by asi po lidech půllitry neházel," doplnil. 

Na výsledek zápasu i výkon hráčů Slavie však prý tento incident vliv neměl.

"Každý z toho byl před zápasem překvapený, pro mladé kluky to nebylo nic jednoduchého se za takové situace na zápas připravit. Pro všechno to bylo poprvé, ale na druhou stranu nechci říkat, že jsme kvůli tomu tady prohráli," přiznal asistent trenéra Slavie.

"Naopak jsme si řekli v kabině, že by nás to mohlo o to víc motivovat, abychom jim ukázali, že nás nezastraší. To se ale bohužel nestalo," dodal.

"Trefit se do hlavy, zabije nás to"

Jedním z mladších hráčů týmu, kteří byli incidentu bezprostředně přítomní, byl devatenáctiletý záložník Robert Hrubý, jemuž prý jeden z půllitrů prolétl těsně kolem hlavy.

"Byl to šok, na zemi bylo všude sklo a pak jsme tam uviděli ten půllitr. Karla Hrubeše, který seděl vedle mě, to zasáhlo kousek od oka, měl tam krvavý šrám pod ním. Pořezaný byl i Damien (Boudjemaa)," přiznal Hrubý, který v sestavě Slavie odehrál celý zápas, a připsal si tak vůbec první start v derby. 

"Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát. Kdyby někoho trefili tím půllitrem do hlavy, zabijou ho. Naštěstí tím nikoho netrefili a jen Karel (Hrubeš) na to bude mít pod okem vzpomínku," dodal Hrubý.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy