Antonín Vavrda Antonín Vavrda
3. 5. 2012 20:53
Slavia Praha - FC Hradec Králové 5:0 (3:0)
Fotbalisté Slavie se radují z rekordní výhry i jistoty záchrany
Fotbalisté Slavie se radují z rekordní výhry i jistoty záchrany | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Slavie porazili v předehrávce 28. kola první fotbalové ligy odevzdaný Hradec Králové 5:0 a definitivně si zajistili ligovou příslušnost i pro příští sezónu.

Dvěma góly se pod triumf podepsal Milan Škoda, další trefy přidali Trubila, Pospěch a z penalty Hubáček.

V pondělí rozduní pražský Eden hard rock v podání legendární kapely Metallica. Odvazový zážitek ale připravili svým příznivcům již dnes fotbalisté Slavie. A hrstka nejvěrnějších jako kdyby si svým povzbuzováním připravovala hlasivky právě na pondělí...

Zápas Slavia - Hradec Králové jsme sledovali ŽIVĚ
Nový trenér Slavie? Mluví se o Radovi. Ten vše popírá

Od první minuty bylo jasno, cože se bude ve Vršovicích odehrávat. Zkušený stoper Milan Fukal neatakován s míčem u nohy podklouznul a nabídnul brejk Milanu Škodovi, který byl z celé situace tak zaskončený, že začal před Lindrem nesmyslně kličkovat a celou akci zazdil.

Slavia - Hradec (fanoušci Slavie)
Slavia - Hradec (fanoušci Slavie) | Foto: CPA Eduard Erben

Mrzet jej to mohlo jen do šestnácté minuty. To si vyměnil na třicet metrů míč s Pospěchem a ač tísněn dvěma stopery Hradce pohodlně otevřel skóre - 1:0. Hradec mohl odpovědět vzápětí po rozehrání, bombě Schwarze zpoza vápna se postavilo do cesty tělo Latky.

A tak udeřilo opět na druhé straně. Nejprve se spustil pravý letní slejvák a štěstí shůry padalo jednoznačně na domácí kopačky. Pospěchovi po centru Vlčka sice pokus o nůžky nevyšel, míč ale těsně za brankovou čáru dotlačil Trubila.

Další branku mohl o chvíli později přidat Hubáček. Jenže míč po zásahu jeho levačky z přímého kopu ze dvaceti metrů pouze orazítkoval břevno a lépe se mu nevedlo ani při repete o dvě minuty později. Přesto si domácí fanoušci mohli potřetí zakřičet "gól" ještě do konce poločasu.

Škoda na deseti metrech o parník utekl Fukalovi i Hochmeisterovi a Lindra z hranice vápna přeloboval v Messiho stylu - 3:0. Hosté definitivně odpadli a ve druhém poločase rozhodně nehráli jako prvoligové mužstvo a duel prachsprostě odchodili.

Kanonáda pokračovala i po přestávce

V 53. minutě nesmyslně obejmul po rohovém kopu na penaltovém puntíku Plašil Škodu a nedal rozhodčímu jinou možnost - míč se skutečně na značku pokutového kopu postavil a fanoušky vyvolaný Hubáček se nemýlil - 4:0.

Slavia - Hradec (Petrák, Schwarz)
Slavia - Hradec (Petrák, Schwarz) | Foto: CPA Eduard Erben

Pátý gól přidal po dalším neuvěřitelném kiksu hostující obrany Pospěch. Proč ale směrem od něj na hranici vápna utíkal bek Poděbradský, když viděl, že na něj míří přihrávka Jarolíma, asi neví ani on sám.

Zbytek duelu se již jen dohrával. Možná i proto, že přestalo pršet. Slavia si připsala nejvyšší výhru v letošním ročníku první ligy a po druhé jarní ligové výhře může slavit definitivní jistotu záchrany.

To „votrokům", které sešívaní přeskočili na jedenáctém místě tabulky, pojišťující bod stále ještě chybí.

Pokud by ale měli předvádět podobné výkony jako dnes v Edenu, prvoligovou příslušnost si snad ani nezaslouží...

Fotbalová Gambrinus liga - 28. kolo:

16. a 45.+1 Škoda, 39. Trubila, 54. Hubáček z pen., 63. Pospěch. Rozhodčí: Jech - Dobrovolný, Nádvorník. ŽK: Plašil, Černý (oba Hradec). Diváci: 4474.

Slavia: Čontofalský - Dostál (89. Nitrianský), Latka, Hubáček, Cicman (81. Sudek) - Vlček, Petrák, Jarolím, Trubila - Pospěch (84. Paprčiak), Škoda. Trenér: Poustka.

Hradec: Lindr - Hochmeister, Fukal, Plašil - Černý (71. Jedunov), Pávek, Schwarz (79. Rezek), Poděbradský - Malinský, P. Dvořák (61. Zelený), Štěpán. Trenér: Kotal.