Slávisté se dočkali: budou hrát na vlastním stadionu. Název po legendárním Bicanovi však neponese

Sport Sport
13. 4. 2017 14:24
Pondělní utkání ePojištění.cz ligy s Hradcem Králové by už fotbalisté Slavie měli odehrát na vlastním stadionu. Čínská společnost CEFC podle informací Hospodářských novin dokončila akvizici stánku v Edenu, jejímž dosavadním vlastníkem byla akciovka Eden Aréna.
Stadion v Edenu
Stadion v Edenu | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Čínská společnost CEFC napsala další kapitolu dlouholeté ságy fotbalového stadionu v Edenu. Podle informací Hospodářských novin a Aktuálně.cz dokončila akvizici nejmodernější areny v České republice, do stadionu plánuje v budoucnosti investovat další miliony korun.

Na koupi stadionu se CEFC předběžně dohodla s akciovou společností Eden Arena vloni v březnu v rámci žofínského ekonomického fóra, v posledních dnech se podařilo akvizici zfinalizovat.

Skupina CEFC však stejně jako samotný klub zatím celou záležitost odmítají komentovat. "Nic podobného nyní potvrdit nemůžeme," řekl HN mluvčí čínské skupiny Pavel Bednář.

Oficiální oznámení si představitelé Slavie přichystali na velikonoční pondělí, kdy je na programu zápas 24. kola ePojištění.cz ligy s Hradcem Králové. "V pondělí bude mimořádná tisková konference, Buďte při tom. Nápověda: Tady jsme doma," tweetoval člen představenstva klubu Tomáš Syrovátka.

Podle původních plánů měla společnosti Eden Aréna prodat čínské skupině 70 procent akcií s tím, že v následujících pěti letech CEFC investuje do stadionu další 1,4 miliardy korun.

Později se situace změnila a CEFC začala vyjednávat o 100procentním odkupu akcií. Podrobnosti o obchodu však v tomto ohledu zatím nejsou konkrétní. Nejasná je také suma, kterou čínská skupina za Eden zaplatila.

Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík už loni vyjádřil přání pojmenovat Eden jako Stadion Josefa Bicana, jenže Slavia nebyla schopna se domluvit na podmínkách se synem legendy Ivanem Bicanem.

Vršovický stadion Eden byl zprovozněn v květnu 2008 a od té doby se měnili jeho vlastníci. Prvním majitelem byla společnost E Side Property Limited. Stadion vlastnila tři roky, poté přešel do rukou skupiny Natland, která tou dobou ovládla i samotný klub.

V červenci 2012 se však rozhodla prodat osmdesátiprocentní podíl své společnosti Eden Sport Investments, pod kterou spadal celý stadion. Jeho novým vlastníkem se tak stala společnost Kingwater Holdings Limited. Z té byl ale Eden po dohodě s hlavními věřiteli rychle převeden pod akciovou společnost Vinet. Proti tomu se postavila Praha 10, která v minulosti investovala do dluhopisů prvního vlastníka - E Side Property.

Změny a nejasnosti ve vlastnictví stadionu pokračovaly i nadále, než skončil v rukou firmy Eden Aréna a následně CEFC.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Registrační systém pro očkování proti covidu měl po půlnoci asi 50minutový výpadek. V tu dobu začala platit možnost registrace pro lidi nad 40 let.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

iRozhlas a Respekt: šéf vrbětického Imexu se v den výbuchu pohyboval poblíž hotelu, kde bydleli agenti ruské GRU

"Den před výbuchem ve Vrběticích se Petr Bernatík mladší, šéf firmy Imex Group, podle údajů ze svého mobilu pohyboval v blízkosti ostravského hotelu Corrado. Tam byli v té době ubytováni agenti ruské GRU Anatolij Čepiga a Alexandr Miškin, kteří jsou podezřelí ze zapojení do exploze muničního skladu," píšou servery iRozhlas a Respekt. S odkazem na zdroje obeznámené s průběhem vyšetřování uvádí, že policisté Bernatíkův pohyb vypátrali pomocí dat z jeho mobilního telefonu. Právník šéfa Imexu trvá na tom, že tam "Bernatík ten den, ani nikdy jindy, nebyl a s Rusy se prý nikdy nesetkal". 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 45 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy