Slávisté prohráli a v pohárech skončili

ČTK, SportPlus
23. 2. 2006 17:55
Palermo - Fotbalisté Slavie prohráli v odvetě 3. kola Poháru UEFA v italském Palermu 0:1 a v soutěži skončili. První zápas totiž doma vyhráli 2:1, a o postupujícím tak rozhodla branka vstřelená na hřišti soupeře.

Překvapivě jen ze čtvrtiny zaplněné hlediště stadionu Renza Barbery hnalo hráče v růžových dresech od první minuty bouřlivě  vpřed. Kouč Papadopulo překvapivě poslal na trávník téměř shodnou sestavu jako před týdnem v Praze, chyběl v ní tvůrce hry Corini, jenž usedl kvůli trestu za žluté karty jen do hlediště.

V záloze Slavie nenastoupil zraněný Hrdlička, svalové problémy nakonec nepustily do hry v jubilejním stém zápase Slavie v pohárové Evropě ani Lukáše Jarolíma, jehož nahradil Švec.

Hráči dali na slova trenéra Karla Jarolíma, že pouze bránit by byla fotbalová sebevražda, a nevynechali jedinou možnost jít na zteč domácí branky. Dařila se jim kombinace ve středu hřiště a soupeře k ohrožení vlastní branky nepouštěli. Až ve 12. minutě vracel Brienza míč na nabíhajícího Makinwu, naštěstí pro Slavii nepřesně.

Brankář Vorel musel zasahovat teprve v 19. minutě, s hlavičkou Santany však moc práce neměl. O minutu později stejný hráč unikl Hubáčkovi a tentokrát již gólman Slavie musel ukázat, co umí.

Rychlou akci na jeden dotek v podání dvojice Barzagli, Makinwa zakončoval po půlhodině hry Tedesco, ale trefil vracejícího se Krajčíka.

Absence Coriniho hodně poznamenala hru domácích. Většinou se snažili překonat obranu Slavie nakopávanými míči, ale ve vzduchu byli hosté většinou úspěšní.

S přibývajícími minutami začínali být domácí příznivci i hráči nervóznější, Pražané toho však nedokázali využít, hráli opatrně a spokojeně odcházeli do kabin s čistým kontem.

Po přestávce poslal domácí kouč na hrot útoku Godease a ten se mu odvděčil záhy. V 51. minutě jej za obránci Slavie v ofsajdové pozici našel Tedesco a na jeho přesnou přízemní střelu k tyči byl krátký i téměř dvoumetrový brankář Vorel.

"Už v Praze jsme dostali branku po ruce a ofsajdu, tady jsme také inkasovali nejspíš po ofsajdu, ale takový už je fotbal," zlobil se po utkání gólman Vorel

Kouč Jarolím okamžitě zareagoval stažením Švece, který před obdrženou brankou ztratil míč ve středu hřiště a poslal za něj Kratochvíla.

Teprve inkasovaný gól zvýšil ofenzivní snahu Slavie. Domácí obrana však byla pevná a pražské útočníky držela v dostatečné vzdálenosti od branky Andujara. V 70. minutě Vlček vtipně vracel na nabíhajícího Fořta, Terlizzi byl však u míče dřív.

Ve snaze dosáhnout kýženého vyrovnání poslal Jarolím do hry Hercegfalviho a Jandu, ale rázná obrana Palerma byla neprostupná. Naopak po centru Grossa hlavičkoval Tedesco. V samém závěru poslal Janda do uličky Kratochvíla, jehož tečovanou střelu Andujar jen přizvedl, ale na brankové čáře dokázal napodruhé odvrátit míč do bezpečí.

"Chtěl jsem si to dát mezi obránce a vystřelit. Jeden z nich mě trefil do kolena a míč tečoval. Šlo to přes brankáře, který míč stačil zblokovat, a jeden z obránců to vykopl z brankové čáry. To je hrozná škoda," litoval Kratochvíl.

Hosté se usadili před vápnem Palerma a mocný pískot trnoucích diváků přerušil až závěrečný hvizd rozhodčího, který poslal domácí do dalšího kola.

Slávisty mrzelo, že o jejich neúspěchu rozhodl tak těsný rozdíl. "Určitě by bylo jiné, kdybychom prohráli 0:4, vypadnout takhle je asi horší. Moc důležité bylo to, že jsme inkasovali doma," uvedl obránce Radek Dosoudil.

"Škoda, přežili jsme první poločas, což byl jasný cíl, ale inkasovali hned po přestávce. Myslím, že po ofsajdu," neskrýval zklamání Dosoudil.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Výsledek:
US Palermo - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 51. Godeas. Rozhodčí: Allaerts - Hennissen, Vanderhoven (všichni Belg.). ŽK: Mutarelli, Godeas - Piták. Diváci: 8063. První zápas 1:2, postoupilo Palermo.
US Palermo: Andujar - Conteh, Barzagli, Terlizzi, Grosso - Mutarelli, Tedesco, Codrea - Santana (81. M. Gonzales), Brienza (59. Barone) - Makinwa (46. Godeas). Trenér: Papadopulo.
Slavia Praha: Vorel - Krajčík, Suchý, Dosoudil, Hubáček - Vlček, Piták, Švec (52. Kratochvíl), Holeňák, Švento (78. Hercegfalvi) - Fořt (78. Janda). Trenér: Jarolím.