Slávista Petrák přestoupil do české kolonie v Norimberku

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 1. 2014 15:45
Slávista Ondřej Petrák přestupuje do 1.FC Norimberk, který v bundeslize bojuje o záchranu
Ondřej Petrák míří z Edenu do bundesligy, oblékne barvy Norimberka
Ondřej Petrák míří z Edenu do bundesligy, oblékne barvy Norimberka | Foto: CPA Eduard Erben

Norimberk - Angažmá v ceněné německé bundeslize se dočkal další talentovaný český mladík.

Ondřej Petrák přestoupil ze Slavie do 1. FC Norimberk. Deníku Aktuálně.cz to potvrdil hráčův agent Pavel Paska.

"Hráč uzavřel s Norimberkem smlouvu na 4,5 roku. Myslím si, že je to správný krok správným směrem. Jakékoli nové angažmá českého hráče v německé bundeslize je pro nás v současnosti velkým úspěchem," poznamenal Paska.

Výše odstupného zatím nebyla zveřejněna, ale spekuluje se o sumě 1,7 milionu eur plus výkonnostní bonusy.

Petrák: To se nedalo odmítnout

 „Slavia je samozřejmě klubem mého srdce. Byl jsem tady od deseti let, to ve vás nechá velkou stopu. Dostal jsem nabídku, kterou jde jen těžko odmítnout,“ vysvětlil Ondřej Petrák pro klubový web Slavie.

Podmínky smlouvy spolu s Paskou a hráčem dojednávali přímo v Norimberku Adam Řebíček, bratr vlastníka Slavie, a Karol Kisel, sportovní ředitel pražského klubu.

„Ondra dostal velmi dobrou nabídku, bundesliga je pro něj velkou výzvou, ve které jsme mu nechtěli bránit. Zahrát si německou ligu, která je jednou z nejkvalitnějších soutěží v Evropě, je snem každého profesionálního fotbalisty,“ uvedl Karol Kisel pro slavia.cz.

Dvaadvacetiletý Petrák je univerzálním středopolařem, který ve Slavii na podzim při mnoha absencích v obraně nastupoval v nouzi i na pozici stopera.

V české lize odehrál 62 utkání a vstřelil 2 branky. Zahrál si už i v dresu české "21".

Cíl je jasný: záchrana bundesligy

V Norimberku se potká hned se dvěma krajany: Tomášem Pekhartem a Adamem Hlouškem.

„Věřím, že mi kluci na začátku pomůžou. Určitě je to pro mě lepší. Navíc Adama znám ze Slavie velmi dobře,“ doufá Petrák,

A jejich společný cíl pro jaro bude jasný: záchrana. Norimberk je totiž po podzimu v bundesligové tabulce předposlední, s pouhými 11 body jako poslední Braunschweig.

Své bodíky posbíral výhradně za remízy, za celý podzim totiž Norimberk ani jednou nezvítězil.

Ani z případného sestupu by ale Paska nedělal tragédii. "Němci fotbalově odskočili zbytku kontinentu natolik, že pro rozvoj mladých českých hráčů by byly přínosné i zápasy v konkurenci druhé bundesligy." Pochopitelně však věří, že si trojice jeho klientů v Norimberku udrží příslušnost k německé fotbalové elitě.

 

Právě se děje

Další zprávy