Slávista Latka: Do Plzně určitě nepůjdu. Chci do zahraničí

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 1. 2013 10:00
V Gambrinus lize je Latka ochoten hrát jen za Slavii. Takže Plzeň a Olomouc mají smůlu
Do Plzně rozhodně nepřestoupím, odmítá západočeskou variantu Martin Latka
Do Plzně rozhodně nepřestoupím, odmítá západočeskou variantu Martin Latka | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Konec dohadům, tajným jednáním a spekulacím. Martin Latka říká jednoznačně: "Do Plzně nepůjdu."

Jak deník Aktuálně.cz informoval, v úterý večer se v restauraci Kalina v Dlouhé ulici na pražském Starém Městě konala tajná schůzka, na níž se sešli vlastníci fotbalové Plzně a Slavie, tedy Tomáš Paclík s Alešem Řebíčkem. A společně s nimi Pavel Paska, fotbalový agent, který mimo jiných zastupuje i stopera Martina Latku.

A právě o Latkův přestup do Plzně na té schůzce šlo, jenže slávistický kapitán říká: "Ne."

V krátkém rozhovoru s redaktorem Aktuálně.cz odchod na západ Čech jednoznačně vyloučil. "Do Plzně rozhodně nepůjdu. Preferuju odchod do zahraničí. Kam? Až to bude hotové, tak se to dozvíte," reaguje Latka na spekulace, které se kolem jeho osoby vyrojily.

Vrba ho chtěl, neuspěl

Novopečený reprezentant Latka byl přitom jedním z posledních střípků, které si do své mozaiky vysnil plzeňský kouč Pavel Vrba.

Jak díky pozorným svědkům zjistil deník Aktuálně.cz, schůzka trojice Paclík-Řebíček-Paska skutečně proběhla, ale zjevně neskončila shodou.

Latkovi k poslednímu dni loňského roku vypršela ve Slavii smlouva, takže může odejít, kam bude chtít. Slavia mu nabídla nový kontrakt, jeho podmínky ale Latku nezaujaly.

Martin Latka opakovaně zdůrazňoval, že preferuje zahraniční angažmá. Jenže se zdá, že jeho mzdové požadavky nejspíš akceptoval jen ázerbájdžánský klub Něftči Baku...

Jak už deník Aktuálně.cz psal, o Latku intenzivně stojí Sigma Olomouc. Nabízela se i varianta, že by opačným směrem mohl putovat útočník Michal Hubník. "Ale Latka nám řekl, že preferuje zahraničí," řekl před časem našemu deníku Josef Lébr, spolumajitel Sigmy Olomouc.

Latkovo srdce patří Slavii

Latka si nechce znepřátelit fanoušky Slavie, je srdcař, klubista. I proto pro něj platí. "Preferuji angažmá v zahraničí. V Gambrinus lize jsem ochoten hrát jen za Slavii."

Plzeň přitom stopera potřebuje, ale bude ho zjevně muset shánět jinde.. Čišovský, Hejda i Procházka se potýkají s lehšími zraněními nebo jsou v rekonvalescenci, Ševinského pustila Viktoria do Mladé Boleslavi. A pohárové zápasy s Neapolí už nejsou daleko (14. a 21. února).

Slavia už s Latkovými službami reálně nepočítá, hlavní úsilí věnovala v posledních dnech tomu, aby sehnala posilu do útoku. A přivedla proto Martina Fenina z Cottbusu.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 48 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy