Slavii zachránil bod Vaniak, Sparta má šestou remízu

Martin Jůzek, maj
26. 9. 2009 21:40
Liberec zdolal Slovácko 2:0

Praha/Ostrava - Teplice a pražská Sparta, to jsou jediné dva kluby v Gambrinus lize, které i po sobotních zápasech devátého kola udržely neporazitelnost.

Oba celky shodou okolností opět remizovaly.

Zatímco Teplice vybojovaly bod v Ostravě 2:2 a zůstaly v čele soutěže, Sparta nedala Plzni gól a utkání skončilo 0:0. Třetí sobotní duel přinesl vítězství Liberce nad nováčkem ze Slovácka 2:0.

Večerní derby mezi Bohemians 1905 a Slavií přineslo dvě branky, oba celky získaly po remíze 1:1 bod.

Napínavé střetnutí sledované plným Ďolíčkem dlouho čekalo na to, až se jeden tým konečně prosadí.

Byl to nakonec obhájce titulu, jenž se v 63. minutě dostal do vedení. Po ruce Diana nařídila rozhodčí Damková penaltu a střídající Tijani Belaid se nemýlil. Přesto se ještě hosté museli bát o výsledek.

Krátce poté totiž vyrovnal Jan Štohanzl, který zblízka propálil brankáře Vaniaka.

A červenobílý tým zachránil právě zkušený gólman. Stejně jako proti Baníku totiž ze svého repertoáru vytáhl několik výborných zákroků - nejdříve vychytal Štohanzla, pak se štěstím vytáhl ránu Rótha na tyč.

Slavia ubránila bod a zůstala třetí za Teplicemi a Jabloncem, "Klokani" jsou jedenáctí.

Sparta má už šestou remízu

Bída, mohli si po zápase říct fanoušci, kteří sledovali duel na Letné.

Sparta před dalším vystoupením v Evropské lize proti Kodani změřila síly s Viktorií Plzeň, kde hraje několik jejích bývalých hráčů (do zápasu jich zasáhlo šest!). Výsledek 0:0 signalizuje, že nešlo o zajímavý fotbal. A také, že nebyl.

Asi nejlepší byl samotný úvod, kdy nejprve domácí forvard Bony Wilfried protáhl brankáře Daňka a pak Holenda namířil svou ránu nad břevno. Pak už to bylo spíše o nepřesnostech a chybách.

Jako ve dvacáté minutě, kdy Blažek svůj odkop poslal k Ševinskému, ten nahrál Horváthovi, jenž vyděsil bývalého spoluhráče.

Co se ještě stalo? Před pauzou si vysloužil další žlutou kartu domácí kapitán Řepka, pak hosté rozvlnil síť - ale z ofsajdu. Druhý poločas už sedm tisíc fanoušků moc nepobavil, Plzeň se začala víc soustředit na obranu a bod nakonec vybojovala.

Hráči v rudých dresech sice zůstávají neporaženi, ale vůbec nedávají góly (v devíti ligových zápasech skórovali osmkrát). Navíc vybojovali už šestou remízu a porazili jen Kladno, Mladou Boleslav a Jablonec.

Góly v Ostravě během dvou minut

Pokud na Letné fotbal nudil, na Bazalech tomu bylo úplně naopak.

Někteří diváci asi ještě neseděli na svých místech, když se Baník dočkal prvního gólu. Po centru Zehera přizvedl balon Miloslav Strnad a vystřelil ostravskému týmu vedení.

Ovšem napínavému začátku nebyl konec, vedení slezského celku proti lídrovi nevydrželo dlouho. Hned ve druhé minutě totiž srovnal skóre Štěpán Vachoušek, jehož rána skončila přesně pod břevnem.

Na aktivitě Baníku inkasovaná branka nic nezměnila, ale Teplice dlouho odolávaly tlaku domácích.

Až ve 48. minutě se mohli svěřenci kouče Koubka radovat, i když s trochou nejistoty. Mário Lička vyslal pořádnou pumelici do břevna, od toho se míč odrazil někam k čáře a po konzultaci rozhodčích nakonec gól platil.

Teplice přesto podruhé vyrovnaly a také po pěkné střele. David Kalivoda nedal Bučkovi ranou do šibenice šanci.

Liberec letos potřetí vyhrál

Spokojenější mohli být fanoušci Liberce, který si poradil se Slováckem.

Slovan poslal po čtvrthodině hry do vedení Theo Gebre Selassie, který hlavou využil centr po standardní situaci Papouška. O pár desítek vteřin to mohlo být 2:0. Stačilo, aby Bosančič udělal lepší kličku a před brankářem Vaškem neuklouzl.

Na hostech ze Slovácka bylo vidět, že jim chybí zkušený kanonýr Švancara. Jejich ojedinělou šanci, která by znamenala vyrovnání, spálil v 24. minutě Chmelíček.

Další branky se dočkal Liberec krátce po pauze, kdy se po úniku trefil Jan Blažek. Nic víc už se nestalo, až na několik pološancí domácích a také branky Keriče, jehož gól ale nebyl uznán kvůli těsnému ofsajdu.

Baník Ostrava - Teplice 2:2 (1:1)
Zápas jsme sledovali on-line ZDE
1. Strnad, 48. Lička - 3. Vachoušek, 68. Kalivoda.
Rozhodčí: Příhoda - Vysloužil, Teuber. ŽK: Lička, Mičola - Mareš, Vachoušek, Elsamni, Kalivoda. Diváci: 6456.
Ostrava: Buček - Tchuř, Neuwirth, Bolf (41. Marek), Tomašák - Lukeš, Neves, Lička - Mičola, Strnad (85. Kraut), Zeher. Trenér: Koubek.
Teplice: Grigar - Ljevakovič (55. Kalivoda), Lukáš, Klein, Vidlička - Verbíř, Matula, Vachoušek, Mareš (88. Gašparík) - Mahmutovič, Elsamni (70. Hesek). Trenér: Plíšek.

FC Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
16. Gebre Selassie, 50. Blažek. Rozhodčí: Adam - Peřina, Santarius. ŽK: Struhár, Perůtka, Ondřejka (všichni Slovácko). Diváků: 3732.
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Polák, R. Dejmek, Janů - Dočkal, Holeňák, Bosančič (57. Diviš), Papoušek (86. Gecov) - Kerič, Blažek (76. Krbeček). Trenér: Škorpil.
Slovácko: Vašek - Randa, Struhár (64. Abrahám), Šimáček, Urbánek - Perůtka, Kordula, Valenta (55. Racko), Cleber - Ondřejka, Chmelíček (74. Smetana). Trenér: Mazura.

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: R. Hrubeš - Chytil, Marek. ŽK: Střeštík, Řepka, Hušek - Bakeš, Bystroň, Limberský. Diváci: 7520.
Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič (46. Hoheneder) - Žofčák (67. Kalouda), Vacek, Hušek, Střeštík - Wilfried, Holenda (61. Kadlec). Trenér: Chovanec.
Plzeň: Daněk - Ševinský, Bystroň, Rada, Limberský - Rajtoral, Kolář, Horváth, Petržela (57. Jiráček) - Bakoš (71. Rezek), Střihavka (87. Navrátil). Trenér: Vrba.

Bohemians 1905 - Slavia Praha 1:1 (0:0)

Branky: 69. Štohanzl - 63. Belaid z pen.
Rozhodčí: Damková - Večeřa, Slavík. ŽK: Janek - Suchý. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Cseh, Rychlík - Janek (58. Dian), Štohanzl, Hrdlička, Róth (90. Zelenka) - Škoda, Hartig (54. Ibragimov). Trenér: Hoftych.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Hubáček, Hloušek - Vasiljevič (46. Belaid), Ragued, Volešák, Janda - Šenkeřík (84. Naumov), Vlček (88. Grajciar). Trenér: Jarolím.