FOTO Neves seřval rozhodčího, ale Slavia stejně prohrála
Fernando Neves byl jedním z hlavních postav pondělního souboje Slavie s Plzní.
Hořava skončil na zemi a nechal se ošetřit.
Neves sice protestoval, ale nebylo mu to nic platné.
Podle domácích měl údajně v tuto chvíli trenér Plzně Dušan Uhrin rasisticky napadnou Nevese. (Více najdete v rozhovoru s trenérem Slavie Alexem Pastoorem)
21. 4. 2014 18:16
Fotbalisté Slavie prohráli v dohrávce 25. kola Gambrinus ligy s Plzní 0:2 a zůstávají tak předposlední.

Praha - Strašák sestupu dál hrozí fotbalové Slavii, která prohrála v dohrávce 25. kola Gambrinus ligy v Edenu s Plzní 0:2 a v tabulce zůstává předposlední s 23 body.

O plzeňské góly se postarali Kovařík v nastavení prvního a Wágner v nastavení druhého poločasu.

Plzeň v předchozích dvou soubojích se Slavií uhrála jediný bod, tentokrát ale nezaváhala. Do utkání vstoupila aktivněji, první větší šanci ale měli Pražané. Boudjemaa v jedenácté minutě vysunul Zmrhala, který z úhlu běžel na Kozáčika, hostujícího gólmana ale neprostřelil.

Rozdíl třinácti míst v tabulce nebyl v první půli příliš vidět a Slavia s úřadujícím mistrem držela krok. Západočeši výrazně zahrozili až v 21. minutě, kdy Petržela poslal centr před branku a bránící Neves jej srazil přímo do náruče vlastního brankáře.

O osm minut později měli hosté k úvodní trefě mnohem blíž. Hrošovský kolmicí vysunul do úniku Tecla, který však čekal se střelou tak dlouho, až mu ji stačil zblokovat vracející se Smejkal.

Wágner dokonal výhru

Do vedení se Plzeň dostala až v nastavení první půle. Západočeši zmátli slávisty při zahrávání přímého kopu a gólman Černý jen sledoval, jak Kovařík zamířil přesně k tyči.

Po přestávce červenobílí přidali a brzy měli blízko k vyrovnání. V 57. minutě po chybě v rozehrávce hostů střílel z první Necid a Kozáčik vytáhl míč na roh. Po něm si naskočil na centr Škoda, ale hlavou přestřelil.

V 66. minutě domácí prováhali nadějné přečíslení, Gecov přihrávku na volného spoluhráče neprotlačil. Slávisté se tlačili dopředu, nakopávanými míči dostali Plzeň pod tlak, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Naopak už v nastavení se hlavou prosadil střídající Wágner a definitivně rozhodl.

Fotbalová Gambrinus liga - 25. kolo:

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Branky: 45.+1 Kovařík, 90.+2 Wágner. Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Hájek. ŽK: Neves - Hejda, Procházka. Diváci: 7742.

Slavia: Černý - Dostál, Škoda, Smejkal, Neves - Gecov, Hrubý (81. Červenka) - Juhar, Boudjemaa (42. Vošahlík), Zmrhal - Necid. Trenér: Pastoor.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Hubník - Hořava, Hrošovský - Petržela (85. Ďuriš), Kolář, Kovařík (90. Rezek) - Tecl (61. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

1. Sparta 25 21 4 0 60:14 67
2. Plzeň 25 17 6 2 56:18 57
3. Mladá Boleslav 25 13 7 5 51:28 46
4. Liberec 25 12 5 8 31:36 41
5. Teplice 25 11 6 8 45:29 39
6. Dukla 25 9 7 9 30:30 34