Slavia zahájila přípravu. Trénuje i marod Švento, kouč Šilhavý vyhlíží megahvězdu typu Konopljanky

Slávisté začínají přípravu na boj o stamiliony
Trenér Šilhavý mohl na prvním tréninku počítat celou řadu ztrát. Chyběli reprezentanti Jiří Pavlenka, Per Egil Flo, Jaromír Zmrhal, Milan Škoda a Simon Deli, na šampionátu jednadvacítek stále ještě bojují Tomáš Souček a Jaroslav Mihalík.
Zdravotní problémy zatím trápí novou posilu Jakuba Hromadu, který se ještě tři týdny bude připravovat individuálně. Naopak rychle v pořádku už by měli být Muris Mešanovič a Mick van Buren.
Radost trenérům dělá alespoň Dušan Švento, který kvůli zranění pauzíroval skoro celé jaro...
Ale na začátku přípravy už Švento naplno trénoval.
Foto: Zlata Vostrá
Jiří Škuba Jiří Škuba, Zlata Vostrá
19. 6. 2017 19:11
Prořídlé řady fotbalové Slavie zahájily v pondělí přípravu na sezonu, ve které půjde sešívaným o více než půl miliardy. Šilhavý a spol. totiž budou mít dva pokusy na účast v základní skupině Ligy mistrů - přes letní kvalifikace a přes obhajobu ligového titulu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy