Slavia vítá posilu, ofenzivu má oživit Gruzínec Kenia

Sport Sport
30. 10. 2014 15:22
Ofenzivu týmu Miroslava Beránka vyztuží gruzínský záložník Levan Kenia, který naposledy působil po boku současného kapitána pražského týmu Martina Latky v německé Fortuně Düsseldorf.
Levan Kenia pózuje s dresem Slavie Praha.
Levan Kenia pózuje s dresem Slavie Praha. | Foto: Web Slavie Praha

Praha - Pražská Slavia získala posilu do zálohy. Ofenzivu týmu Miroslava Beránka vyztuží gruzínský záložník Levan Kenia, který naposledy působil po boku současného kapitána pražského týmu Martina Latky v německé Fortuně Düsseldorf.

 

„Jsem rád, že se nám povedlo Levana přivést. Věříme, že prokáže svoje kvality a ukáže výkony, které potěší naše fanoušky,“ uvedl na webových stránkách klubu sportovní ředitel Karol Kisel. Slavia se s hráčem zatím domluvila na spolupráci do června příštího roku.

Kenia trénoval se Slavií od minulého týdne a nové angažmá si pochvaluje. "Jsem velmi nadšen. Líbí se mi tým i atmosféra v něm. Těším se, až budu moci zasáhnout do utkání," uvedl Gruzínec.

Výraznou roli v příchodu čtyřiadvacetiletého hráče sehrál Martin Latka. "S Martinem jsme velmi dobří kamarádi. Ve všem mi pomohl a udělal vše pro to, abych mohl být ve Slavii," doplnil Kenia. Ten je bývalým hráčem Schalke.

"Přišel jsem do Slavie proto, abych jí pomohl. Nic jiného mě nezajímá. Budu se snažit, abychom se v budoucnu dostali do evropských pohárů. Mým druhým cílem je návrat do gruzínské reprezentace," uzavřel fotbalista, jenž debutoval v národním týmu už v šestnácti letech a od té doby v něm odehrál 23 utkání.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy