Slavia vítá posilu do ofenzivy, Jakub Petr přichází z Hané

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 7. 2014 16:45
Na roční hostování s opcí přichází do Slavie z Olomouce ofenzivní hráč Jakub Petr, který na jaře hostoval na Slovácku
Jakub Petr (vlevo) se na jaře objevoval v lize v dresu Slovácka
Jakub Petr (vlevo) se na jaře objevoval v lize v dresu Slovácka | Foto: ČTK

Praha - Na Slavii jako by si poslední dobou oblíbili hráče, jejichž příjmení by mohlo fungovat též jako křestní jméno.

Vojtěch Štěpán v Edenu velkou díru do světa neudělal, teď přichází Jakub Petr. A to na roční hostování s opcí. Informuje o tom klubový web Slavie.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec Sigmy Olomouc strávil minulou sezonu na hostování ve Slovácku. Vstřelil v jeho dresu tři branky.

A dařilo se mu tam rozhodně lépe než jeho "rodné" Sigmě Olomouc, která bez něj sestoupila do FNL. Ani tuhle soutěž ale v jejím dresu na podzim Jakub Petr kopat nebude. Na hostování si ho totiž vypůjčila pražská Slavia.

Kisel: Slibujeme si od něj góly i asistence

„Jsem nadšený, že se nám podařilo získat hráče kvalit Jakuba Petra, který by měl jednoznačně zvýšit produktivitu týmu v ofenzivní části. Je to mladý fotbalista, který už má ale dost zkušeností z první ligy. Hledali jsme hráče, který přinese větší efektivitu, takže si od Jakuba slibujeme góly i asistence,“ cituje web Slavie sportovního ředitele klubu Karla Kisela.

"Slavia je tradičním a velkým klubem. Chtěl bych poděkovat Sigmě, že mě sem pustila," navazuje na něj Jakub Petr. „V ofenzivě můžu hrát prakticky všude,“ míní mladý Hanák.

Jde o třetí posilu pro tým trenéra Miroslava Beránka. Základním stavebním kamenem obrany by měl být Martin Latka, jemuž vypršela smlouva v Düsseldorfu, z polského Lubinu pak přišel Jiří Bílek, hráč se zkušenostmi i z Kaiserslauternu.

 

Právě se děje

Další zprávy