Slavia vítá posilu do ofenzivy, Jakub Petr přichází z Hané

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 7. 2014 16:45
Na roční hostování s opcí přichází do Slavie z Olomouce ofenzivní hráč Jakub Petr, který na jaře hostoval na Slovácku
Jakub Petr (vlevo) se na jaře objevoval v lize v dresu Slovácka
Jakub Petr (vlevo) se na jaře objevoval v lize v dresu Slovácka | Foto: ČTK

Praha - Na Slavii jako by si poslední dobou oblíbili hráče, jejichž příjmení by mohlo fungovat též jako křestní jméno.

Vojtěch Štěpán v Edenu velkou díru do světa neudělal, teď přichází Jakub Petr. A to na roční hostování s opcí. Informuje o tom klubový web Slavie.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec Sigmy Olomouc strávil minulou sezonu na hostování ve Slovácku. Vstřelil v jeho dresu tři branky.

A dařilo se mu tam rozhodně lépe než jeho "rodné" Sigmě Olomouc, která bez něj sestoupila do FNL. Ani tuhle soutěž ale v jejím dresu na podzim Jakub Petr kopat nebude. Na hostování si ho totiž vypůjčila pražská Slavia.

Kisel: Slibujeme si od něj góly i asistence

„Jsem nadšený, že se nám podařilo získat hráče kvalit Jakuba Petra, který by měl jednoznačně zvýšit produktivitu týmu v ofenzivní části. Je to mladý fotbalista, který už má ale dost zkušeností z první ligy. Hledali jsme hráče, který přinese větší efektivitu, takže si od Jakuba slibujeme góly i asistence,“ cituje web Slavie sportovního ředitele klubu Karla Kisela.

"Slavia je tradičním a velkým klubem. Chtěl bych poděkovat Sigmě, že mě sem pustila," navazuje na něj Jakub Petr. „V ofenzivě můžu hrát prakticky všude,“ míní mladý Hanák.

Jde o třetí posilu pro tým trenéra Miroslava Beránka. Základním stavebním kamenem obrany by měl být Martin Latka, jemuž vypršela smlouva v Düsseldorfu, z polského Lubinu pak přišel Jiří Bílek, hráč se zkušenostmi i z Kaiserslauternu.

 

Právě se děje

před 3 minutami

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

před 1 hodinou

Trump se distancoval od výpovědi velvyslance při Evropské unii Sondlanda

Prezident Spojených států Donald Trump se distancoval od středeční veřejné výpovědi amerického velvyslance při Evropské unii Gordona Sondlanda v Kongresu zmínkou o rozhovoru, kdy mu řekl, že od Ukrajiny nic nechce. Šéf Bílého domu novinářům zároveň řekl, že Sondlanda příliš dobře nezná a nijak často s ním nehovořil.

Trump citoval z jiné Sondlandovy výpovědi, ve které velvyslanci na dotaz, co žádá od Ukrajiny, odpověděl, že nic nechce. Sondland pod přísahou vypověděl, že nebylo pochyb, že Trump k Ukrajině přistupuje stylem "něco za něco", a že každý ve vedení Trumpovy administrativy o této politice věděl.

"Moc dobře ho neznám. Nemluvil jsem s ním často. Není to člověk, kterého dobře znám. Jeví se ale jako dobrý chlapík," řekl Trump novinářům o Sondlandovi. Velvyslanec v minulosti podporoval Trumpovu prezidentskou kampaň a na volby mu skrze své společnosti podle médií poslal milion dolarů (23 milionů korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy