Slavia veze nadějnou remízu z trávníku italské Fiorentiny, o výhru přišla až v závěru

10. 12. 2020 18:08
Fotbalistky Slavie vstoupily do Ligy mistryň nadějnou remízou 2:2 na hřišti favorizované Fiorentiny.
Brankářka Slavie Barbora Votíková
Brankářka Slavie Barbora Votíková | Foto: Reuters

Pražanky ve Florencii v úvodním zápase 1. kola otočily skóre a o vítězství přišly 11 minut před koncem. Odveta se hraje příští týden v Praze.

Slávistky kvůli přerušení české ligy nastoupily k utkání po dvou měsících a v úvodu na menší rozehranost doplatily inkasovaným gólem už ve čtvrté minutě po centru.

Svěřenkyně trenéra Michala Kolomazníka ale postupně přidaly a stav obrátily. Ve 40. minutě zblízka vyrovnala švédská záložnice Perssonová a v 59. minutě se trefila hlavičkou Divišová. Remízu šestému celku italské ligy zařídila Sabatinová.

Slávistky hrají Ligu mistryň posedmé za sebou, jejich maximem je účast ve čtvrtfinále. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Druhý český zástupce Sparta ve středu doma v úvodním duelu porazila Glasgow City 2:1.

Úvodní utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

Fiorentina - Slavia Praha 2:2 (1:1)

Branky: 4. Quinnová, 79. Sabatinová - 40. Perssonová, 59. Divišová.

Sestava Slavie: Votíková - Jarchovská, Necidová, Pincová (82. Khýrová), Bartovičová - Perssonová (77. Šurnovská), Cahynová - Divišová (86. Černá), Krejčiříková, Szewieczková (46. Šlajsová) - Kožárová. Trenér: Kolomazník.

před 59 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.