Slavia v přípravě znovu vyhrála, korejský Suwon porazila 1:0

Aktualizováno 29. 1. 2016 19:16
Slavia uspěla i v druhém přípravném zápase ve Španělsku, když porazila jihokorejský tým Suwon 1:0. Zápas rozhodl gólem Lukáše Železníka.
Fotbalisté Slavie v přípravě - ilustrační foto.
Fotbalisté Slavie v přípravě - ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Marbella - Fotbalisté pražské Slavie vyhráli i druhý zápas na herním soustředění ve Španělsku. Po úvodním vítězství 5:1 nad čínským Ťiang-su Suning dnes v Marbelle porazili druhý tým uplynulého ročníku jihokorejské ligy Suwon 1:0 brankou jedné ze zimních posil útočníka Lukáše Železníka.

Slavia měla víc šancí

Suwon hrál lépe než Ťiang-su Suning a byl silný na míči, slávisté ale působili nebezpečnějším dojmem a vytvořili si mnohem víc šancí. Prosadit se ale dokázal pouze ve 23. minutě Železník, který se po centru Jablonského z levé strany trefil z voleje pod břevno.

Pražané i po změně stran měli více možností, ale po individuální akci se neprosadil ani střídající Zmrhal. Na druhé straně brankář Pavlenka svým jediným vážnějším zákrokem zápasu vyrazil střelu ze střední vzdálenosti na roh.

Slávisté si souboj s vítězem asijské Ligy mistrů z let 2001 a 2002 pochvalovali. "Myslím, že to byl kvalitnější soupeř než čínské mužstvo. Chvíli nám trvalo, než jsme se vyrovnali s jejich rychlostí, jak s tou běžeckou, tak v práci s balonem. Zvládli jsme to velice dobře, ale může nás mrzet řada neproměněných šancí. Škoda, že jsme nevstřelili více branek," řekl pro klubový web asistent trenéra Petr Čuhel.

Uspěla i Mladá Boelsalv

Slavia, která v zimní přestávce přivedla osm posil, vyhrála sedmý z osmi přípravných duelů. Podlehla pouze druholigovému Ústí nad Labem 0:2. V předposledním duelu soustředění v pondělí změří síly s polským mistrem Lechem Poznaň a kemp uzavřou pátečním zápasem s účastníkem osmifinále Ligy mistrů Dynamem Kyjev.

"Oba asijští soupeři byli kvalitní, styl byl sice maličko odlišný, ale ne moc. Teď už nás čekají zápasy s polským a ukrajinským týmem, takže si myslím, že to je pro nás velmi dobrá příprava," dodal Čuhel.

Dařilo se i Mladé Boleslavi, kterou Čuhel s hlavním trenérem Slavie Dušanem Uhrinem mladším v minulosti vedli. Středočeský celek si na závěr soustředění v Rakousku připsal cenný skalp tamního mistra Salcburku, o který se zasloužil dvanáct minut před koncem jediným gólem utkání Jiří Skalák. Mladoboleslavští tak na kempu vyhráli všechny tři duely.

"Utkání bylo podle očekávání velmi kvalitní. Po celých 90 minut se hrálo nahoru dolů, neboť oba týmy k zápasu přistoupily s velkým nasazením. Vítězství nad vedoucím celkem rakouské ligy nás těší a osobně jsem měl dobrý pocit z naší defenzivy," prohlásil pro klubový web trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím.