Slavia v poháru trnula. Proti Zlínu musela doma obracet, nakonec jde ale dál

15. 12. 2021 19:21
Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v dohrávce osmifinále domácího poháru MOL Cupu nad Zlínem po obratu 3:1 a stali se posledním čtvrtfinalistou soutěže.
Peter Olayinka v nastavení pojistil postup Slavie přes Zlín
Peter Olayinka v nastavení pojistil postup Slavie přes Zlín | Foto: Reuters

"Ševce" poslal hned v druhé minutě do vedení David Tkáč, ale za sedm minut vyrovnal mladík Filip Horský a v 53. minutě rozhodl o výhře obhájce trofeje a ligového mistra Mads Emil Madsen. Až v nastavení přidal z penalty pojistku střídající Peter Olayinka.

Zatímco Zlínští nasadili prakticky nejsilnější sestavu, trenér Pražanů Trpišovský postavil až na defenzivu hráče, kteří nepatří do základní sestavy. Poprvé od začátku hrál za slávistické "áčko" osmnáctiletý křídelník Horský.

Souboj vršovického lídra nejvyšší soutěže s jedenáctým týmem tabulky začal nečekaně. Po chybě Ousoua se dostal do brejku Poznar, vysunul Tkáče a ten po minutě střelou k tyči s přehledem poslal Zlín do překvapivého vedení. Slavia s výjimkou Evropské konferenční ligy inkasovala na domácí scéně po sedmi zápasech s čistým kontem.

Hned za sedm minut domácí po spolupráci mladíků vyrovnali. Samek přihrál Horskému, kterému stačilo nastavit nohu, aby poslal míč do odkryté branky. Talentovaný mladík se dočkal premiérové trefy ve slávistickém A-týmu.

Ve 20. minutě postupoval zlínský Reiter sám na Mandouse a těsně před vápnem ho podrazil Ekpai. Sudí Petřík ale k velké nevoli "Ševců" domácího beka nevyloučil a naopak udělil hostujícímu křídelníkovi žlutou kartu za protesty. V MOL Cupu až na závěrečná kola není k dispozici videorozhodčí.

Pražané poté do poločasu neproměnili několik šancí a obratu se dočkali až v 53. minutě. Po několik odrazech usměrnil míč do sítě Madsen a stejně jako Horský si připsal první gól ve slávistickém "áčku". Zlínští marně reklamovali, že brance zřejmě předcházel ofsajd.

V závěru po kličce brankáři Šiškovi upadl ve vápně Olayinka a sudí Petřík nařídil penaltu, z níž nigerijský křídelník zvýšil. Zlín nenavázal na předchozí vzájemný duel v poháru, který v dubnu 2017 v Edenu nečekaně vyhrál 1:0.

Slavia doplnila sedmičku již dříve známých účastníků jarního čtvrtfinále a nadále může pomýšlet na obhajobu zisku "double". Už v minulých týdnech postoupily mezi nejlepší osmičku MOL Cupu Olomouc, Bohemians 1905, Sparta Praha, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Jablonec a Slovácko.

Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:

Slavia Praha - Fastav Zlín 3:1 (1:1)

Branky: 9. Horský, 53. Madsen, 90.+1 Olayinka z pen. - 2. Tkáč. Rozhodčí: Petřík - Vodrážka, Novák.

Slavia: Mandous - Ekpai, Ousou, Kačaraba, Oscar - Horský, Traoré (64. Holeš), Madsen (88. Olayinka), Samek (69. Stanciu), Plavšič (63. Kuchta) - Lingr (69. Masopust). Trenér: Trpišovský.

Zlín: Šiška - Fantiš (83. J. Kolář), Simerský, Vraštil, Procházka - Conde - Fillo (64. Nečas), Hlinka, Tkáč (75. Hellebrand), Reiter (64. Hrdlička) - Poznar (75. Bobčík). Trenér: Jelínek.