Slavia v generálce zdolala osmifinalistu Ligy mistrů, ale zranil se Škoda

5. 2. 2016 18:15
Slavia Praha v generálce na ligové jaro zdolala osmifinalistu Ligy mistrů z Dynama Kyjev 2:1. Vítězství hatí zranění nejlepšího střelce sešívaných Milana Škody, který po nešetrném zákroku musel střídat už v průběhu první půle.
Generálku na ligové jaro nedohrál pro zranění Milan Škoda.

Marbella - Fotbalisté Slavie potvrdili formu z přípravy a v generálce na start jarní části ligové sezony porazili osmifinalistu Ligy mistrů Dynamo Kyjev 2:1 brankami Jaromíra Zmrhala a bosenské posily Murise Mešanoviče z úvodu druhé půle. Stínem závěrečného utkání na soustředění ve Španělsku bylo pro Pražany zranění nejlepšího střelce Milana Škody, který musel po ostrém zákroku protihráče střídat.

Škodu dostal z trávníku Dragovic

Lídr slávistické ofenzivy odehrál přes půl hodiny, než ho na polovině hřiště zezadu fauloval bez míče rakouský reprezentant Dragovic. Škoda musel ze hřiště a místo něj šel na trávník Mešanovič.

"Milan má zranění v oblasti nad kotníkem. Snad by se nemělo jednat o nic vážného, ale konkrétní diagnózu určí až vyšetření v Praze," uvedl následně pražský klub na twitteru.

"Právě proto jsme posilovali v útoku. Máme Mešanoviče a Železníka. Byl bych nerad, kdyby Milan chyběl v prvním zápase, ale uvidíme zítra. Byl to zákrok na červenou kartu a nejsme rádi, že se zranil. Já ale pevně věřím, že bude v pořádku," uvedl trenér Dušan Uhrin mladší.

Dynamo vyzve v osmifinále LM Manchester city

Červenobílí hráli s úřadujícím ukrajinským šampionem, kterého v Lize mistrů čeká Manchester City, vyrovnanou partii. V první půli drželo více míč Dynamo, ale do šancí se nedostávalo. Po změně stran převzali otěže slávisté. V 53. minutě se přesnou střelou k zadní tyči prosadil Zmrhal a za pět minut zakončil únik gólem Mešanovič. Soupeř v závěru snížil po Velosově trefě z přímého kopu.

"První půle byla velice kvalitní, Dynamo pak prostřídalo všechny hráče a trošku se to zhoršilo. Dynamo hraje Ligu mistrů, je to soupeř na vysoké úrovni. Jsem rád, že jsme v první půli odehráli vyrovnanou partii a naše poslední utkání v Marbelle zvládli vítězně," řekl Uhrin.

Slavia vítěznou generálkou nad účastníkem Ligy mistrů podtrhla povedenou zimní přípravu. Pražané po příchodu osmi posil vyhráli devět z deseti přípravných duelů, podlehli pouze druholigovému Ústí nad Labem 0:2. Na soustředění ve Španělsku zvítězili ve všech čtyřech zápasech. Do jarní části ligy vstoupí Slavia příští sobotu domácím utkáním s Brnem.

"Vždycky chci, aby mužstvo vyhrávalo. Všechno ukáže až soutěž a ta nám začne až za týden. Máme doma ostrý start s Brnem, takže se ukáže, zda přípravu zužitkujeme," konstatoval Uhrin.