Slavia udolala v podprůměrném duelu Příbram a je pátá

FOTO Příbram Slavii nepřekvapila. Z Prahy jede bez bodu
Fotbalisté SK Slavia Praha na domácím hřišti získali tři body v předehrávce 11. kola za vítězství nad Příbramí.
První gól padl po standardní situaci.
První gól hlavičkou dorazil v 37. minutě Milan Nitrianský, jenž dorazil do brány střelu Petráka, který už překonal brankáře Hrušku.
Aleš Hruška podruhé inkasoval v 61. minutě z kopačky Milana Škody, kterému centroval Tomáš Mičola.
19. 10. 2012 22:11
Předehrávka 11. kola 1. ligy: Slavia - Příbram 2:1

Praha - Fotbalisté Slavie porazili v předehrávce 11. kola Gambrinus ligy Příbram 2:1.

Oba góly vstřelili Pražané po povedených centrech. Ve 37. minutě dorážel Petrákovu hlavičku Nitrianský a půl hodiny před koncem překonal zblízka Hrušku Škoda. Trápící se Příbram dokázala ze závěrečného náporu vytěžit jen snížení Koukala.

První poločas? Nuda

Pokud někteří domácí fanoušci pospíchali z vysočanské O2 Arény z hokeje na fotbal, byla to zbytečná snaha. Za prvé se výkop zpozdil vinou zhasnutých světel v Edenu o deset minut a za druhé úvodních třicet minut zápasu se fotbalu podobalo jen v tom, že se na zeleném pažitu pohybovalo 22 mužských postav.

Vrchol zmaru? To když házeli Příbramští aut poblíž pokutového území Slavie a hostující hráči se místo nabízení pohybem stáli u svých soupeřů a čekali až jejich spoluhráč za postranní čarou rozehraje.

Skóre otevřel agilní Nitrianský

Konec "prvoligové" nudy odstartoval stoper Latka, který probudil nebezpečnou hlavičkou z hranici malého vápna z klidu Hrušku i fanoušky. O šest minut později již domácí udeřili. Po standardní situaci ze stejného místa poslal Kisel míč na zadní tyč Petrákovi, který jej hlavou předložil Nitrianského. Ten skončil v brance i s kulatým nesmyslem - 1:0.

Také druhý poločas začal hodně zvolna, ovšem v 61. minutě se prohnal Mičola pravou stranou hřiště, Dejmek při stíhání Škody zakopl o penaltový puntík a slávistický útočník neměl problém zavěsit.

Hostující kouč Karol Marko následně prostřídal a jeho týmu změny prospěly. Několik závarů v pokutovém území Slavie ještě brankou neskončili, ale v 78. minutě již udeřilo - Koukal si narazil míč se Šlapákem míč na hranici vápna a nekompromisně zavěsil - 2:1.

Navíc ale hosté již neměli síly a když střídající domácí mladík Koreš trefil jen tyč, skóre zápasu se již nezměnilo. Slávisté se tak díky těsné výhře dostali na páté místo tabulky, Příbram se vinou horšího skóre propadla na 15. příčku.

11. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - 1. FK Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 37. Nitrianský, 61. Škoda - 78. Koukal. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Hubáček (Slavia). Diváci: 5418.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Petrák - Mičola, Zmrhal, Tusjak (79. Koreš) - Kisel - Škoda (90. Cicman). Trenér: Rada.

Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek - Trapp - Krbeček, Mareš (46. Danoski), Kalivoda (73. Koukal), Šlapák - Střihavka (56. Wágner). Trenér: Marko.

1. Jablonec 10 6 3 1 21:10 21
2. Sparta 10 6 1 3 16:9 19
3. Olomouc 10 5 4 1 14:7 19
4. Plzeň 10 5 3 2 18:9 18
5. Slavia 11 4 5 2 16:11 17
6. Brno 10 5 2 3 17:18 17