Slavia se přeci jen dočká skotského soupeře, sparťanky čeká v LM Breidablik

Sport Sport
16. 8. 2019 13:50
Fotbalisté Slavie se sice v Champions League vysněného Celtiku nedočkali, ženský tým si ale v Lize mistryň proti skotskému soupeři zahraje. Slávistky v prvním kole play off narazí na Hibernian, ligové šampionky ze Sparty čeká islandský Breidablik. První zápasy se budou hrát 11., či 12. září, odvety o týden později.
Lucie Martinková
Lucie Martinková | Foto: Milan Kammermayer

Oba pražské kluby byly na rozdíl například od Arsenalu mezi nasazenými týmy. Slavia v minulé sezoně došla podruhé za sebou a celkově potřetí až do čtvrtfinále. Sparta, která vyhrála poslední dva ročníky české ligy, před rokem v Lize mistryň vypadla hned na úvod s Ajaxem Amsterodam.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy