Slavia s náhradníky vypadla. Beránek čekal lepší výkony

Sport Sport
4. 9. 2014 10:04
Slavia vypadla ve 3. kole domácího poháru s Žižkovem.
Slávističtí náhradníci se trenéru Beránkovi v poháru proti Žižkovu příliš dobře nepředvedli
Slávističtí náhradníci se trenéru Beránkovi v poháru proti Žižkovu příliš dobře nepředvedli | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Snový úvod nové sezony se Slavii poněkud zadrhává. V lize začaly po třech výhrách v řadě přicházet také porážky, navíc "sešívaní" vypadli z domácího poháru.

Už ve 3. kole s městským rivalem Viktorií Žižkov, jíž gólem v 90. minutě podlehli 1:2.

"Dostali jsme se snadno do vedení, ale naše defenziva byla prostupná. Nedali jsme tam to, co si defenziva zaslouží - pracovitost, důraz. Nechali jsme si snadno vyrovnat, neproměnili jsme šance a v poslední minutě domácí po naší nedůslednosti rozhodli. Vyhráli zaslouženě," zhodnotil utkání rozladěný trenér Slavie Miroslav Beránek.

Ze základní sestavy v posledním ligovém utkání v Mladé Boleslavi nastoupili za Slavii od úvodu jen tři hráči. Celkem červenobílí ze zdravotních důvodů a kvůli reprezentačním povinnostem postrádali rekordních 17 fotbalistů, hrát nemohl ani nemocný lídr Latka.

"I když jsme měli na hřišti jen asi dva hráče ze základní sestavy, tak jsem čekal, že ti, co nastoupili, k tomu přistoupí lépe," pokračoval Beránek.

Příležitost tak dostali mladíci Fialka, Diop, Fotr nebo Bejbl junior. "Paradoxně Fialka, který přišel na poslední chvíli, patřil k našim nejlepším hráčům. Hráči měli šanci se ukázat, přesvědčit, že by měli dostávat šance v základu v lize," řekl kouč směrem k nováčkům.

"Fialka se zhostil svého úkolu velmi dobře. Bejbl hrál na svůj první zápas v A-týmu to, na co má. U Oskara Fotra víme o jeho brejkových schopnostech, říkali jsme mu, že gólman vybíhá, ať si v takových příležitostech pohlídá poslední dotek. Mohl být tím šťastným hráčem, bohužel není. Zámečník nastoupil na chvilku, některé situace řešil tak, že to chtěl až moc vzít na sebe," dodal Beránek pro klubový web.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 37 minutami

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy