Slavii opouštějí zasloužilé opory. Hušbauer míří do Drážďan, Van Buren do Den Haagu

Jiří Škuba Jiří Škuba
13. 1. 2020 16:17
Po Milanu Škodovi opustí červenobílý dres další forvard. Mick van Buren jedná o přesunu do Den Haagu, předposledního týmu nizozemské ligy.
Mick van Buren
Mick van Buren | Foto: Milan Kammermayer

Nizozemský útočník se vrátí do rodné země. Předmětem jednání má být hostování fotbalisty, který má v Edenu smlouvu do léta příštího roku.

"Můžu potvrdit, ze Mick van Buren opustil tým a jedná v Nizozemsku o hostování bez opce," řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Po odchodu Milana Škody do tureckého Rizesporu nemá Slavia útočníků nazbyt, přesto jeden koncový hráč kádr červenobílých ještě opustí. Na druhou stranu je pravda, že sedmadvacetiletý Van Buren toho v této sezoně příliš neodehrál - ve dvaceti ligových zápasech si připsal necelých 600 minut.

Van Buren přišel do Slavie před třemi lety z dánského Esbjergu a okamžitě se stal oblíbencem fanoušků, a to díky svému nasazení a tahu na branku. Na druhou stranu se ovšem často potýkal s nepřesnou koncovkou.

V Den Haagu by se opět setkal s bývalým parťákem ze slávistického útoku Tomášem Necidem. Celý tým ovšem na jaře čeká těžká bitva o přežití, klub je na předposledním místě s dvoubodovou ztrátou na záchranu.

Nakonec přeci jen Německo

Záložník Josef Hušbauer má namířeno z fotbalové Slavie na půlroční hostování s opcí do druholigových Drážďan. "Jak už to chodí, i když si to moc přejeme, nic netrvá věčně. Zaslechl jsem, že Slavia chce dát příležitost mladším, tak to bývá a já to plně respektuji. Člověk se s tím musí vyrovnat. Vím, že fotbal budu hrát, a věřím, že toho mám ještě hodně před sebou," napsal devětadvacetiletý Hušbauer na instagramovém účtu svého otce.

"Dostal jsem několik krásných nabídek, za které jsem moc rád a vážím si vstřícnosti některých zahraničních klubů. Ale věřím, že pokud Slavie chce, abych byl stále jejím hráčem, má k tomu dobrý důvod. Proto rád přijímám nabídku na půlroční hostování s opcí v Drážďanech. Věřím a slibuji, že udělám vše pro to, abych jim byl platný v boji o udržení ve druhé bundeslize," uvedl Hušbauer. Drážďany jsou po 18 kolech na posledním osmnáctém místě.

Hušbauer přišel do Slavie ze Sparty v prosinci 2015. S červenobílými získal po dvou prvenstvích v lize a domácím poháru. V minulém ročníku postoupil s týmem do čtvrtfinále Evropské ligy a v aktuální sezoně se představil v Lize mistrů, kam klub postoupil po 12 letech.

"Jistě pochopíte, jak velkou váhu mají moje slova, když řeknu, že tyto čtyři roky patřily k těm nejkrásnějším v celém mém fotbalovém životě. Spolu jsme dokázali nemožné a jsem moc hrdý. S klidným svědomím mohu říci, že se Slavia stala mým domovem a celé ty roky jsem dělal maximum, abych byl pro ni přínosem," prohlásil český reprezentant.

 

Právě se děje

Další zprávy