Slavia prohrávala, ale Souček hattrickem Baník smetl

Souboj ohňů v Edenu rozhodl slávistický mladík, Baník odešel s prázdnou
...a také vidět,...
... radost nakonec patřila vyznavačům červeného slávistického ohně.
Jejich hrdinou se stal Tomáš Souček, jenž den po svých 21. narozeninách zkompletoval premiérový hattrick v nejvyšší soutěži.
A protože se příznivci Baníku mohli radovat z jediného gólu, Slavia si do tabulky připsala tři body za vítězství 3:1.
28. 2. 2016 19:32

Praha - Fotbalisté Slavie porazili v 19. ligovém kole Ostravu 3:1. Baník vedl od 27. minuty po trefě Brazilce Dyjana Carlose de Azeveda, ale trefami ve 32. a 37. minutě otočil stav Tomáš Souček a stejný hráč po pauze den po svých 21. narozeninách zkompletoval premiérový hattrick v nejvyšší soutěži.

Pražané napravili minulou remízu 0:0 v Jihlavě a po druhé jarní domácí výhře ztrácejí na pátém místě tabulky dva body na třetí Mladou Boleslav a čtvrtý Liberec. Slezané v lize prohráli venku potřinácté za sebou a na nesestupové příčky ztrácejí deset bodů.

Slavistický kouč Dušan Uhrin mladší musel zamíchat se sestavou. Chyběli mu nemocný Bílek, zranění Zmrhal, Bořil a Latka i stále potrestaný Kenija a v zahajovací jedenáctce tak nově nastoupili Frydrych, Mihalík a Mikula. Ostrava zase nemohla nasadit hráče hostující v Baníku ze Slavie.

Favorizovaní Pražané začali aktivněji, ale žádnou z úvodních šancí neproměnili. Mihalík nůžkami mířil do středu branky, Mešanovičovo zakončení na poslední chvíli odvrátila obrana a Frydrych hlavičkoval jen do brankáře Šroma.

Baník povzbuzen minulou výhrou nad Zlínem nehrál v Edenu pasivně a v 27. minutě nečekaně otevřel skóre. Domácí gólman Berkovec předvedl špatný výkop, vzniklou situaci se snažil zachránit vyběhnutím, ale míč se odrazil k De Azevedovi, který jej chytře obloučkem poslal do sítě přes slávistického brankáře. Brazilský záložník se v české lize trefil potřetí.

Baník vedl jen pět minut

Slezané se ze senzačního vedení radovali jen pět minut. Vukadinovič ještě z úhlu přestřelil, ale pak si s ním narazil Souček, který s přispěním drobné Kašovy teče procpal balon do sítě.

Za dalších pět minut domácí záložník a sobotní oslavenec obrátil stav. Sudí Proske citlivě nechal výhodu, Souček potáhl akci středem hřiště, vystřelil a míč díky teči Mešaninova zapadl na opačnou stranu branky, než kam se pohnul gólman Šrom.

Talentovaný středopolař se v lize prvně trefil v jednom duelu dvakrát, ale jeho životní večer měl ještě ukázkové vyvrcholení. V 65. minutě Souček sebral před vápnem balon, nasprintoval s ním přes dva protihráče přímo k brance a na dlouhou nohu jemným dloubnutím přehodil vyběhnuvšího Šroma. Hráč reprezentační jednadvacítky si dnes připsal více gólů než v předchozích sedmnácti ligových startech, v nichž se prosadil dvakrát.

Baník se po třetí inkasované brance sesypal, Slavia dohrávala utkání v exhibičním tempu, ale už žádnou z několik nadějných šancí neproměnila.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

19. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (2:1)

Branky: 32., 37. a 65. Souček - 27. De Azevedo. Rozhodčí: Proske - Ratajová, Urban. ŽK: Hušbauer - Lučič, O. Šašinka, De Azevedo. Diváci: 12.985.

Slavia: Berkovec - Mikula, Frydrych, Deli, Jablonský - Souček - Vukadinovič, Hušbauer (86. Piták), Mihalík (74. Štohanzl) - Mešanovič (64. Železník), Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Ostrava: Šrom - Celba, Vraštil, Mešaninov (87. Karčmář), Lučič - Kaša, Ožvolda - Mondek (76. Helešic), De Azevedo, Holzer - O. Šašinka (70. J. Šašinka). Trenér: Petržela.