Slavia pod Strakou znovu bodovala, Baník podesáté padl

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
20. 11. 2011 18:54
Hradec - Slavia 1:1, Budějovice - Žižkov 1:0

Praha - Ať se to slávistickým fanouškům líbí nebo ne, sešívaní pod novým trenérem Františkem Strakou získávají body jako na běžícím pásu.

V nedělním utkání 14. kola Gambrinus ligy Pražané uhráli v Hradci Králové remízu 1:1 a pod vedením někdejší ikony Sparty bodovali ve čtvrtém zápase za sebou.

Celkově tak Slávisté v pěti utkáních pod Strakovou taktovkou získali z patnácti možných bodů deset a udrželi si devátou příčku ligové tabulky. Hradec taktéž zůstává na svém, tedy dvanáctém místě.

Plzeň zdolala Boleslav, Liberec otočil duel na Slovácku
Lafata už je na 16 brankách, Jablonec porazil Sigmu
Bouře ve Spartě: Hřebík se vrací, Chovanec za Šmicra?

Obě branky dnešního duelu orámovaly poločasovou přestávku. Ve 44. minutě poslal hosty do vedení z penalty Zdeněk Pospěch, tři minuty po přestávce odpověděl trochu šťastným vyrovnávacím gólem Pavel Černý.

"Votroci" poté sice měli ještě několik dalších gólových příležitostí, ale vítězství na svoji stranu nakonec strhnout nedokázali.

Záchranářský duel patřil Budějovicím

V druhém odpoledním zápase čtrnáctého kola Gambrinus ligy se utkaly v duelu o záchranářské body České Budějovice a Viktoria Žižkov.

Důležité vítězství si nakonec připsali Jihočeši, kteří byli po celý zápas lepším týmem a i když nakonec vyhráli pouze 1:0, o jejich druhé výhře v sezoně nemohl být pochyb.

Jediný gól utkání vstřelil v 56. minutě Zdeněk Ondrášek, jenž se v nové sezoně trefil již posedmé.

Budějovičtí se díky této výhře v tabulce odpoutali od svého dnešního soupeře a patří jim již třináctá příčka. Viktoria okupuje předposlední příčku před Olomoucí.

Baník podesáté prohrál

Poslední nedělní duel přinesl rovněž souboj ze spodní poloviny tabulky, v němž se na Bazalech utkaly týmy Baníku a Příbrami.

Přestože byli Slezané v první půli utkání lepším týmem, nakonec prohráli po brankách Jiřího Mareše a Tomáše Wágnera 0:2 a připsali si desátou porážku v sezoně.

Příbram, která oba góly vsítila mezi 70. a 74. minutou, díky dnešnímu vítězství poskočila už na šestou příčku tabulky o skóre před Teplice.

Baník zůstává čtrnáctý.

14. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:0 (0:0)

Branka: 56. Ondrášek. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Marek. ŽK: Ondrášek, Otepka, Rýdel - Böhm. Diváci: 2319.

Sestavy:

Č. Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Machovec - Klesa, Otepka (85. Pecka), Javorek, Sandro - Ondrášek (90. Hudson), Stráský (43. Rýdel). Trenér: Cipro.

Žižkov: Vaclík - Kadeřábek, Bodeček, Procházka, Starý - Šťastný (85. Musiol) - Slodowy (73. Bartl), Súkenník, Kalivoda, Bořil (64. Nestorovski) - Böhm. Trenér: Pulpit.

FC Hradec Králové - Slavia Praha 1:1 (0:1)

Branky: 48. Černý - 44. Pospěch z pen. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Štěrba. ŽK: Fischer - Latka, Milutinovič. Diváci: 6543.

Sestavy:

Hradec: Koubek - Plašil, Hochmeister, Fukal - Pávek (86. Schwarz), Fischer, Janoušek, Poděbradský (71. Zelený) - Černý, Štěpán (83. Jandík), Dvořák. Trenér: Kotal.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Hloušek - Vlček (72. Milutinovič), Janda, Petrák, Hurka, Trubila - Pospěch. Trenér: Straka.