Slavia padla s Aarhusem, ale našla střelce: chorvatský útočník Musa dal dva góly

1. 2. 2020 16:22
Fotbalisté Slavie zahájili přípravný turnaj Atlantic Cup v portugalském Lagosu porážkou s Aarhusem.
Petar Musa ještě v dresu Liberce
Petar Musa ještě v dresu Liberce | Foto: ČTK

Fotbalisté Slavie zahájili přípravný turnaj Atlantic Cup v portugalském Lagosu porážkou s Aarhusem. Pražané v normální hrací době i díky dvěma gólům útočníka Petara Musy, kterého si předčasné stáhli z hostování v Liberci, dotáhli dvoubrankovou ztrátu a remizovali 3:3. V penaltovém rozstřelu ale bonusový bod do tabulky získal dánský soupeř.

Musa se poprvé prosadil ve 48. minutě, kdy snížil na 1:2. Aarhus si poté vzal dvoubrankové vedení zpět, ale jednadvacetiletý chorvatský útočník v 54. minutě upravil na 2:3. O vyrovnání se prvním gólem za áčko postaral Daniel Kosek a výhru v normální hrací době mohl v závěru zajistit Oscar, ale trefil jen tyč.

Musa měl původně na severu Čech působit do konce sezony, ale český mistr ho po odchodech kapitána Milana Škody a dalšího útočníka Micka van Burena povolal zpět. Slavia v zimní přípravě ani na třetí pokus nevyhrála. V minulých zápasech remizovala 3:3 s Českými Budějovicemi a podlehla 0:1 Ústím nad Labem.