Slavia otočila třemi góly zápas v Brně a je v čele

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 8. 2010 19:25
Zbrojovka Brno - Slavia Praha 2:3 (2:1)
Rozhodující gól vstřelil navrátilec Lukáš Jarolím
Rozhodující gól vstřelil navrátilec Lukáš Jarolím | Foto: Aktuálně.cz, slavia.cz

Praha - Fotbalisté pražské Slavie po pěti letech dokázali vyhrát v Brně, když v předehrávce 4. kola první fotbalové ligy porazili místní Zbrojovku 3:2, a posunuli se tak s osmi body do čela tabulky.

Naopak Brno, které v předchozích pěti letech Slavii doma vždy porazilo, prohrálo i čtvrtý zápas v sezoně a patří mu stále poslední, 16. místo.

K bodům Zbrojovce nepomohlo ani to, že ještě před koncem prvního poločasu vedla o dva góly. Slavia však do poločasu zásluhou kapitána Jaroslava Černého snížila a v úvodu druhé půle zápas otočila.

Záložník Grajciar přestupuje ze Slavie do Turecka
Slavia se dočkala první výhry. Slovácko zdolalo Hradec
Sparta bez Řepky opět selhala, Baník sestřelil Brno

V 53. minutě vyrovnala zásluhou letní posily Karola Kisela, který si připsal už třetí gól v lize za Slavii, o pět minut později vstřelil rozhodující gól další 'novic' v pražském týmu Lukáš Jarolím, který skóroval hned ve svém prvním zápase v ligové sezoně.

Trenér Slavie Karel Jarolím opět nechal na lavičce útočníka Stanislava Vlčka, stejně jako svého syna Lukáše, kterého v úvodu sezony trápily problémy s kotníkem. V sestavě chyběl také záložník Peter Grajciar, který v týdnu přestoupil do tureckého Konyasporu.

Brno, které v předchozích dvou zápasech inkasovalo šest branek, se v úvodu utkání svého soupeře nezaleklo, naopak rychlým přechodem do útoku slávistické obraně zatápěli.

A ve 20. minutě se mohli radovat, když Poláchův centr z pravé strany vyrazil Vaniak jen k osamocenému Kalabišku, který skóroval do odkryté brány.

Zbrojovka nedlouho poté přečkala obrovskou šanci Slavie, když Milan Černý po hrubce brankáře Bureše nedokázal včas zamířit na opuštěnou bránu, a vzápětí sama skórovala.

Rabušic sklepl Čoupkův centr z levé strany před brněnského navrátilce Marka Střeštíka, který střelou z první k tyči nedal Vaniakovi šanci.

Slavia však stihla do poločasu alespoň snížit, když Černého přihrávku na Horu odvrátil stoper Trousil zpět před kapitána Slavie a ten napálil míč do levého horního rohu Burešovy brány.

Trenér Jarolím poslal do druhého poločasu již zmíněného útočníka Vlčka s Jarolímem a hned v úvodu to neslo ovoce. Nejdříve po Čelůstkově centru z pravé strany vyrovnal hlavou Kisel, poté se kolenem trefil Jarolím, který využil Vlčkovy přihrávky.

Brňané sice do konce zápasu nesložili zbraně, jenže Srb Kovačevič trefil v pádu ze dvou metrů pouze tyč a v další ideální pozici selhal i vzápětí, když z deseti metrů zamířil mimo levou tyč.

A když už v nastavení Oklešťkovu střelu zastavil na brankové čáře Milan Černý, Slavia se mohla radovat ze zlomení proher na hřišti Brna i z posunu na čelo tabulky.

4. kolo první fotbalové ligy:

FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha 2:3 (2:1)
Branky: 20. Kalabiška, 28. Střeštík - 41. J. Černý, 53. Kisel, 58. L. Jarolím. Rozhodčí: Franěk - Slavík, Lakomý. ŽK: Kalabiška, Polách (oba Brno). Diváci: 2529.
Brno: Bureš - Husár, Dvorník, Trousil, Čoupek (89. Chlup) - Střeštík (61. Okleštěk), Dostálek, Polách, Kalabiška - Rabušic, Hodek (74. Kovačevič). Trenér: Večeřa.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Vomáčka, Trapp, Hubáček - J. Černý (76. Janda), Ragued, Belaid (46. L. Jarolím), Kisel - M. Černý, Hora (46. Vlček). Trenér: K. Jarolím.