Slavia musela poslat do útoku brankáře, Bednář dal dva góly

Aktualizováno 8. 2. 2015 20:44
Výsledky nedělních přípravných fotbalových zápasů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Fotbalisté pražské Slavie v prvním ze dvou dnešních přípravných utkání na soustředění v Turecku prohráli s desátým týmem srbské ligy Radem Bělehrad po divokém průběhu 1:2. Rozhodčí odpískal hned tři penalty a červenobílí museli v závěru dohrávat v útoku s dvacetiletým brankářem Josefem Řehákem.

Soupeř vedl od šestnácté minuty, kdy proměnil pokutový kop za údajnou ruku ve vápně Miloševič. Po hodině hry rovněž z penalty srovnal francouzský záložník Boudjemaa a za dalších šest minut kopali slávisté pokutový kop znovu, jenže Dostál při exekuci selhal.

Při penaltovém faulu zranil gólman Bělehradu senegalského útočníka Slavie Diopa, a protože se zbytek týmu chystal na odpolední zápas, posunul se na hrot brankář Řehák, který v poločase vystřídal Slováka Rakovana. Ten se pak musel vrátit mezi tyče. Když už se zdálo, že duel skončí nerozhodně, inkasovali Pražané v nastaveném čase gól od osamoceného Markoviče.

V odpoledním zápase proti Amkaru Perm nasadil kouč Miroslav Beránek jinou sestavu a Pražané s čtrnáctým celkem ruské ligy remizovali 0:0. Ze soustředění se tak vracejí s bilancí jedné výhry, dvou nerozhodných výsledků a dvou porážek. Příští víkend čeká Slavii generálka na jarní část sezony proti druholigovému Žižkovu.

Bednář opět dal dva góly

Útočník Roman Bednář znovu ukázal, že by mohl být pro Příbram velkou posilou. Na soustředění v Turecku dal podruhé za sebou dva góly a zařídil vítězství 2:1 nad šestým týmem čínské ligy Kuej-čou Renhe.

Bednář, který v zimě přišel jako volný hráč ze Sparty, se v prvním utkání v příbramském dresu proti Charkovu ještě neprosadil, ale pak dvěma góly zařídil výhru nad Lokomotivem Sofia a nyní stejný výkon předvedl i proti Kuej-čou.

Nejprve při presinku Příbrami obral o míč brankáře a zamířil do odkryté branky. Čínský celek srovnal z penalty po faulu obránce Matějů. Ale ještě do poločasu vrátil Středočechům vedení Bednář, který si poradil ve vzdušném souboji s brankářem a hlavou zařídil výhru. Číňané mohli po změně stran znovu srovnat, když po ruce smolaře Matějů kopali druhou penaltu, ale brankář Boháč ji zneškodnil a uhájil vítězství.

Příbram se tak vrátí ze soustředění v Turecku s bilancí dvou výher, jedné remízy a skóre 4:1, když se o všechny čtyři branky postaral Bednář. Generálkou na start jara bude pro Příbram 14. února duel s Libercem.

Přípravné fotbalové zápasy:

Rad Bělehrad - Slavia Praha 2:1 (1:0)
16. Miloševič z pen., 90.+2 Markovič - 61. Boudjemaa z pen.
Slavia: Rakovan (46. Řehák) - Švec, Nitrianský, Kodr, Dostál - Baéz, Bazal - Prošek (63. Mihajlovič), Boudjemaa, Mihajlovič (46. Mičola) - Diop (68. Rakovan). Trenér: Beránek.

Slavia Praha - Amkar Perm 0:0
Sestava Slavie: Hrubeš - Mikula, Latka, Fialka, Tamás - Deli, R. Hrubý - V. Vukadinovič (78. Mičola), Piták, Zmrhal - Červenka. Trenér: Beránek.

Dukla Praha - FK Čukarički 0:3 (0:0)
Branky: 55. Stojiljkovič, 60. Srnič, 84. Mandič.
Sestava Dukly: Chudý - Karavajev, Štetina (70. Jeřábek), Polom (70. Vorel), Matěj Hanousek - Považanec (81. Daniel Tetour), Hlinka (81. Gedeon), Čajič (64. Koval) - Děgarčov (84. Preisler), Blažek (70. Mareš), Berger (70. Kluk). Trenér: Kozel.

Příbram - Kuej-čou 2:1 (2:1)
Branky Příbrami: 17. a 40. Bednář.
Sestava Příbrami: Boháč - Matějů, Zápotočný, Tregler, Divíšek - Jiří Mareš (70. Řezníček), Hnaníček, Fillo (81. Polanský), Suchan (60. Hronek), Zeman (81. Šindelář) - Bednář (73. Fořt). Trenér: P. Tobiáš.

1. FC Slovácko - Odense BK (Dán.) 0:1 (0:1)
Sestava Slovácka: Daněk - Prajza, R. Mezlík (46. T. Rada), Košút, Šimko (46. Reinberk) - Sadílek, Valenta (46. Kalouda), Havlík (46. Trávník), Hlúpik (46. Galuška), Civič - Zajíc. Trenér: Habanec.

Zbrojovka Brno - Daugava Riga 5:0 (1:0)
Branky: 38. Brigant, 53. Hyčka, 74. P. Buchta, 82. Zoubele z pen., 88. Markovič.
Sestava Brna: Melichárek (46. Veselý) - P. Buchta, Malík, Schuster - Hyčka, Zoubele, Serečin, Šumbera - Markovič, Klán, Brigant. Trenér: Kotal.

Rapid Vídeň - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 30. Kainz, 62. Schwab z pen.
Sestava Č. Budějovic: Křížek - Janotka, Lengyel (84. Švantner), Podstavek, Hanzlík - Kladrubský, Benát, Miskovič (46. Volešák) - Pešek (74. Řezáč), Linhart (46. Kalod), Michal Škoda. Trenér: Urban.