Slávisté mají k euforii daleko. Tým zaslouží rozpustit, míní

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 4. 2014 11:05
Jejich tým vyhrál, oni přesto nejásají. Příznivci Slavie nemají ze hry svého týmu vůbec dobrý pocit.
Slavia byla na Bohemce tristní, míní František Cipro.
Slavia byla na Bohemce tristní, míní František Cipro. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Přestože pražská Slavia zvládla nedělní důležitý zápas na hřišti Bohemians a po těsném vítězství opustila sestupové příčky, její fanoušci a příznivci mají k euforii hodně daleko.

Ani tříbodový zisk totiž většinu z nich neuspokojil natolik, aby mávla rukou nad špatným herním projevem sešívaných. Slavia se stále nachází v nebývalé krizi, ze které ji zřejmě nevysvobodí ani případné udržení v Gambrinus lize.

"Jsem přesvědčen, že Slavia hrát o sestup nakonec nebude. Tragické a absurdní je ale hlavně to, že se o tom vůbec bavíme," řekl serveru Aktuálně.cz bývalý slávistický trenér František Cipro.

Kuka: Slavia udělala obrovský krok k záchraně

"V souvislosti se Slavií bychom se měli bavit o titulu, nebo alespoň o evropských pohárech. Za tím si stojím," dodal Cipro. Muž, pro něhož je Slavia srdeční záležitostí, si je jistý, že tradiční klub ligu udrží.

"Má už teď příznivý los, hraje doma se Slováckem a Příbramí a také v Brně. Už si to uhraje. Naopak pro Bohemians bude mít ta nedělní prohra podle mě fatální důsledky," podotkl Cipro.

Podobný názor má také bývalý forvard sešívaných Pavel Kuka. "Slavia udělala významný, skoro bych řekl obrovský krok k záchraně. Úplně jisté to samozřejmě ještě nemá, ale věřím tomu," uvedl ex-reprezentant. Hru svěřenců Alexe Pastoora ovšem odmítl hodnotit. "To mi nepřísluší, pracuji pro jiný klub," dodal sportovně-technický manažer Viktorie Plzeň.

Cipro: Výkon Slavie ve druhé půli byl tristní

Naopak Cipro výkon Slavie v Ďolíčku ohodnotil, a to nikterak příznivě. "Přiznejme si, že výkon byl strašný. To, co předváděli zejména ve druhé půli, kdy bylo držení míče třeba i osmdesát ku dvaceti, bylo jedním slovem tristní," konstatoval zkušený kouč.

"Kdyby to bylo proti jinému soupeři, ale jak může Slavii fotbalově přehrát Bohemka, která si zakládá na silové hře a bojovnosti, to opravdu nechápu," dodal.

Především někteří hráči podle Cipra nesplnili ligové parametry, jmenovat je ale nechce. Naopak zmiňuje některé, kteří si zasluhují pochvalu. "Černý byl jistota a překvapil mě velmi dobrý Škoda na stoperu. Gecov potvrdil, že je důležitý hráč, a Necidovy výkony jdou nahoru," vyjmenoval Cipro.

Fanoušci: Po sezoně by se měl tým rozpustit

Na slávistickém webu se mezitím rozšiřují názory, že současný tým by se měl po sezoně bez ohledu na výsledek boje o záchranu bez milosti rozpustit.

"Jak už tady bylo několikrát řečeno. Ta kvalita těch hráčů je celkově mizerná. Koho bych tu nechal, tak jen Necid, ten bojuje a ono mu to půjde. Škoda na stoperu čím dál lepší, Gecov se taky zlepšuje. Ze Slováků tu nechat jen Dobrotku a zbytek poslat do Košic," napsal na web pražské Slavie fanoušek s nickem Majkl8.

"Teď už věřím, že to urvem. Následně kádr rozprášit jak popel z nebožtíka, nechal bych snad jen Škodu, Smejkala a Hrubýho. Juhar opravdu parodie na fotbalistu. Nechápu, jak se mohl Lička živit fotbalem ve Francii," přidal kritiku další příznivec.

Cipro podotýká, že takové věci je jednoduché říci, ale mnohem těží doopravdy v praxi provést. "Nechat odejít třeba devět lidí, to prostě nejde. Musí se postupně. Slavia nemá ekonomicky na to, aby rychle přivedla nějaké kvalitnější náhrady. Nicméně souhlasím, že jakýsi radikálnější řez musí přijít," poznamenal trenér.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy